Buemi odmítl angažmá u Toro Rosso kvůli penězům

Buemi odmítl angažmá u Toro Rosso kvůli penězům

Vedení Toro Rosso přiznalo, že by Buemimu neplatili tolik jako týmy v jiných sériích,ve kterých závodí, proto sedačku odmítl.

Sébastien Buemi byl jedním z kandidátů na sedačku u Toro Rosso pro tuto sezónu, kde by zaujal místo po Novozélanďanovi Brendonu Harlemu, který nepodával přesvědčivé výkony, proto se jej rozhodli vyměnit.

Očekávalo se, že by spolupráce s Buemim mohla vyjít. Pro tým by byl obrovským přínosem, neboť by s sebou přinesl cenné zkušenosti z předchozího působení v královně motorismu, ale také z jiných sérií. Kromě toho pomáhá Red Bullu na simulátoru. Spekulace ještě zesílily poté, co se na internetu objevila fotka, kdy byl Švýcar v továrně Toro Rosso kvůli formování sedačky.

Nakonec z toho sešlo, neboť mu juniorka Red Bullu nemohla nabídnout tak dobré finanční ohodnocení, jakému se těší v elektrické formulové sérii, kde reprezentuje barvy týmu Nissan e.Dams, a ve vytrvalostních závodech u Toyoty, což potvrdil i sám poradce rakouské stáje Helmut Marko: „Ve Formuli E vydělává opravdu dobré peníze.“

„Je v dobrém prostředí. U Toro Rosso jsme mu nemohli nabídnouti takový plat, který dostává ve Formuli E a WEC,“ připouští Marko.

Tým se sídlem ve Faenze nastoupí do nacházející sezóny s duem skládajícím se z navrátilce Daniila Kvjata a Alexandera Albona, který vloni skončil ve Formuli 2 na třetím místě.

Sdílejte na:
Zavřít