Sébastien Buemi pomohl Red Bullu k vítězství v Imole

Sébastien Buemi pomohl Red Bullu k vítězství v Imole

Šéf stáje Red Bull Christian Horner ocenil bývalého jezdce Toro Rosso Sébastiena Buemiho za jeho pomoc při zlepšení situace Red Bullu v Imole, kde v neděli těsně zvítězil Max Verstappen.

Max Verstappen měl v tréninku problémy ve srovnání s jezdci McLarenu a Ferrari. Nakonec se ale kvalifikoval na pole position a zvítězil poté, co v zákulisí Red Bullu ve spolupráci s bývalým pilotem F1 Sébastienem Buemim proběhla významná práce, která pomohla dostat vůz do optimálního provozního režimu.

Bývalý jezdec týmu Toro Rosso zůstal po celou dobu u Red Bullu jako náhradní jezdec a simulátorový jezdec a po dvou problematických pátečních trénincích byl k dispozici na základně, aby pomohl týmu provést změny v nastavení.

Zejména Verstappen pak otočil své štěstí a umístil svůj vůz na pole position a pohodlně vedl po většinu závodu, než ho Lando Norris v závěrečných fázích závodu dohnal a dojel pod šachovnicovou vlajkou se ztrátou jedné sekundy. Vítězství bylo sice těsné, ale přesto bylo vítězstvím a Horner byl vděčný těm, kteří se na něm podíleli.

Na otázku, co pomohlo Red Bullu zvrátit víkend v Imole, odpověděl Horner médiím včetně PlanetF1.com s úsměvem: „Sébastien Buemi. V noci z pátku na sobotu jsme hodně pracovali na nastavení a podařilo se nám posunout rovnováhu a dostat auto do mnohem lepšího režimu. Jak říkám, po 60 % závodu jsme měli pohodlný náskok mezi šesti a osmi sekundami. Teprve ve druhé polovině stintu na velmi tvrdé sadě pneumatik jsme začali ztrácet výkon. Byl to velký propad ve výkonu, a právě tady nesmíte nikdy podcenit podporu, která přichází od širšího týmu v továrně, od jezdců na simulátoru. A budiž nám k dobru, že podstatou slova ‚tým‘ je schopnost reagovat na to, když se nedaří, a myslím, že se nám to podařilo zvrátit.“

Verstappenův náskok v šampionátu jezdců se po vítězství v Imole zvýšil na 48 bodů. Charles Leclerc se po nedělním třetím místě posunul na druhé místo v pořadí. „Kdybyste tento výsledek očekávali v pátek, všechny analýzy by říkaly ‚ani náhodou‘, ale nám se to podařilo otočit a vyhrát závod,“ dodal Horner

Velkou zásluhou Verstappenova vítězství byl právě Buemi. Po třech sezónách v týmu Toro Rosso se Buemimu dařilo i v jiných kategoriích – vyhrál titul ve Formuli E a s Toyotou získal čtyři tituly mistra světa ve vytrvalostních závodech a čtyřikrát se stal nejlepším jezdcem v Le Mans.

Sdílejte na:
Zavřít