Ve Formuli E budou zakázány dvojité motory

Ve Formuli E budou zakázány dvojité motory

FIA zakázala použití dvojitých motorů v příští sezóně ABB FIA Formula E. Tato změna se dotkne jediného týmu, Nissan e.dams.

Týmy měly od roku 2015/16 na výběr, kolik motorů budou používat.

Dvojité motory byly využívány v minulosti a to převážně týmy NIO, NEXTEV a DS. Dvojité motory však neměly velký úspěch a startovní pole se na začátku 2. generace do značné míry sdružilo k jednomu motoru.

Očekává se, že tento krok bude mít dopad na tým Nissan e.dams, který je jediný tým FE, který používá dvojitý motor v současném šampionátu 2018/19, ačkoliv Nissan nikdy veřejně nezveřejnil značku své hnací soustavy.

Tým zatím v sezóně 2018/19 čeká na první vítězství, přestože již pětkrát obsadil pole position, což je největší počet ze startovního roštu. Právě kvalifikační výkon zaujal pozornost ostatních týmů.

Když byl Nissan požádán, aby vysvětlil statečnost svého týmu v kvalifikaci po posledním závodě v Berlíně, řidič Nissanu Sebastian Buemi řekl, že jeho tým „udělal několik rozhodnutí s tím, že některá z nich se vyplatila a některá ne.

„Je jasné, že naše auto je rychlé, když nemusíme šetřit energií, ale v závodě není efektivní. Je to jednoduché, je to trend a je to tak.

Jdete pryč, dostanete něco pozitivního a jste šťastní, pak dostanete něco negativního a to je vše.

Na soupeře se nesnažíte lobbovat ani plakat, když jste v pozadí, abyste řekli ‚není to spravedlivé‘, a pak, když jste v čele, je to všechno dobré. Chci, aby to nakonec bylo spravedlivé. “

Prohlášení FIA o rozhodnutí WMSC zní: „Byla také schválena úprava technických předpisů, která snižuje maximální počet MGU (rotujících elektromechanických výkonových měničů) ze dvou na jeden.“

Sdílejte na:
Zavřít