Audi nebude hotovým týmem dřív než v roce 2027, říká Key

Audi nebude hotovým týmem dřív než v roce 2027, říká Key

Technický ředitel týmu Stake F1 James Key prohlásil, že Sauber bude „hotovým týmem“ nejdříve až v roce 2027, tedy ve druhém roce pod vedením Audi, což je proti plánu automobilky, která počítala s tím, že v roce 2026 už bude mít vybudovaný tým.

Tým z Hinwilu, který bude pod názvem Stake F1 fungovat po dobu dvou přechodných sezón před vstupem německé automobilky, se nyní rozrůstá o další zaměstnance a vylepšuje zázemí. James Key, který se připojil k týmu v září, však připouští, že práce nebude dokončena včas, aby Audi mohlo vstoupit do kolotoče formule 1 v roce 2026 podle nových pravidel.

„Co se týče dalších kroků, existuje velmi podstatný a dobře zdokumentovaný plán. Už na to reagujeme. A přilákat do týmu ty správné talenty, kteří by se připojili k velmi dobrým talentům, kteří tu již jsou, je pochopitelně prioritou, na které v zákulisí usilovně pracujeme. Je tu samozřejmě časový prostor pro lidi na placené dovolené. Takže jsme si toho vědomi. Určitě na to nečekáme, spoustu věcí můžeme udělat už nyní bez dodatečných lidí a tak dále. Abychom však dosáhli svých cílů, musíme se rozvíjet ve všech klíčových oblastech, a to prakticky ve všech oblastech. Musíme všude udělat krok kupředu bez ohledu na to, kde se v tomto procesu nacházíme. To je tedy krátkodobá ambice, přesně to, co nyní děláme, na čemž úzce spolupracujeme s Andreasem (Seidlem – pozn. red.) pro rok 2024, stejně jako do budoucna. A pak uvidíme, jak se nám bude dařit. Myslím, že nakonec nebudeme mít hotový tým dříve než v roce 2027, protože je toho ještě hodně, co je třeba udělat. Ale s blížícím se rokem 2026 na tom budeme mnohem lépe. A to nám dá příležitost udělat krok dopředu, který potřebujeme,“ odpověděl na dotaz Autosportu ohledně situace týmu.

Key, který již v Sauberu působil v letech 2010 až 2012, tvrdí, že má dobrý základní kámen, na kterém může stavět. „Tým se rozrůstá, je to vlastně velmi mladý tým, ačkoli si nyní v Sauberu připadám starý. Když jsem do něj předtím přišel, cítil jsem se mladý! Ale stále tým roste. Myslím, že období stability, které měl se současným hlavním akcionářem, mu skutečně velmi prospělo. A za těchto podmínek byl schopen růst. A nyní ho čekají samozřejmě i vzrušující kroky do budoucna, a to ve velmi blízké budoucnosti. Myslím, že hodně záleží na tom, aby se upevnilo to, co má. Myslím, že když jsem teď ještě poměrně novým členem týmu, tak vidíte, jaký je tam potenciál, a tak nějak poznáte, že je tam mezera, kterou dokážeme snadno zaplnit díky talentům, které v týmu máme, nebo díky zázemí, které už v týmu máme,“ prohlásil britský inženýr.

Sdílejte na:
Zavřít