Aston Martin bude probírat Strollovu smlouvu příští týden

Aston Martin bude probírat Strollovu smlouvu příští týden

Šéf týmu Aston Martin, Mike Krack, odhalil, že jeho tým plánuje vyjednávání ohledně nové smlouvy Lance Strolla v příštích týdnech. Fernando Alonso prodloužení smlouvy odhalil již minulý týden.

Minulý týden oznámila stáj ze Silverstonu, že s Fernandem Alonsem podepsala víceletou smlouvu až do roku 2026. Mezitím, co se Aston Martin připravuje na změny regulí, které nastanou v roce 2026 a nového dodavatele pohonných jednotek, ještě tým nepotvrdil, kdo se stane týmovým kolegou dvaačtyřicetiletého Španěla. Každopádně zatím převládají předpoklady, že ve stáji zůstane syn jejího majitele, Lance Stroll. 

Od té doby, co v minulé sezóně do Aston Martin přišel Alonso, má Stroll přetrvávající potíže. Zatímco dvojnásobný mistr světa získal celkově 230 bodů, kanadskému mladíkovi se podařila zajistit necelá polovina, a to 83 bodů.  

Přestože je momentálně na trhu jezdců volný Carlos Sainz, který na konci sezóny po čtyřech letech opustí Ferrari, si Krack myslí, že stabilní jezdecká sestava je v nejlepším zájmu Aston Martinu. Minulý týden byl hlavně o Fernandovi, ale také víme, že je Aston Martin domovem Lance. Pamatujeme si to, a víme, že se celý projekt točí okolo něj, takže hledáme kontinuitu. Vždycky jsem říkal, že je to velmi důležité, takže uvidíme v příštích týdnech.”  

Alonso také přiznal, že před uzavřením nové smlouvy s Aston Martin vedl diskuze a rozhovory s jinými týmy. Krack prozradil, že se s Alonsem dohodli na dřívějším termínu ohledně jeho rozhodnutí, aby se vyhnuli situaci, kdy by pro rok 2025 měli pouze jednoho jezdce. „Dali jsme si nějaké datum, kdy jsme se chtěli rozhodnout. Byla tam dohoda, že to bude docela brzo. A bylo hezké vidět, že všichni dodrželi, to, co řekl. Takže to šlo přesně podle plánů.” 

Sdílejte na:
Zavřít