Alonso neví, zda má smysl účastnit se dalšího sprintu

Alonso neví, zda má smysl účastnit se dalšího sprintu

Fernandu Alonsovi byly uděleny tři trestné body na jeho licenci za střet s Carlosem Sainzem při sprintu v Číně. Kvůli tomu Španěl začal zpochybňovat, zda se vyplatí zúčastnit se dalšího sprintu v Miami.

Fernando Alonso odstartoval sprint ze druhé řady a po neúspěšném startu Landa Norrise se posunul na druhou pozici za vedoucího Lewise Hamiltona. Poté, co jej předjel Max Verstappen, se snažil ubránit třetí místo před Carlosem Sainzem, následovaným Sergiem Pérezem a Charlesem Leclercem.  

Po kontaktu se Sainzem byl donucen zajet do boxů a ze závodu odstoupit. Komisaři následně rozhodli, že je Alonso za střet zodpovědný a uvedli, že dle směrnic si za jeho přestupek zasloužil deseti sekundovou penalizaci a tři trestné body na jeho licenci. Co přesně udělal závodník Aston Martinu špatně, ovšem ve zprávě nezmínili.  

Zatímco deseti sekundová penalizace neměla díky jeho odstoupení dopad, závažnějším trestem jsou zmíněné tři trestné body, které se objeví na jeho licenci. Momentálně jich má celkově šest. Tři další dostal po incidentu s Georgem Russellem při Velké ceně Austrálie.  

Těmto sankcím nerozumím a nesouhlasím s nimi, zejména v případě bodů na licenci,” znělo Španělovo vyjádření. Takový neuvěřitelný trest je zase bezprecedentní. Donutí vás to uvažovat nad tím, jestli chcete v příštím sprintu vůbec závodit. Vzhledem k bodům, které se udělují a k tomu, že nebudeme mít k dispozici pneumatiky, které používáme (při Velké ceně – pozn. redakce), se skoro nevyplatí jet.”

Fernandu Alonsovi se více dařilo při samotné Velké ceně Číny, kde mu strategie tří zastávek v boxech přinesla sedmé místo. Díky pozdnímu přezutí na měkké pneumatiky předjel Nica Hülkenberga, Lewise Hamiltona i Oscara Piastriho. Také přiznal, že v letošní sezóně Aston Martinu zatím nezískává stupně vítězů jako v té minulé. Podotkl ale, že to není tím, že by auto bylo pomalé, ale proto, že se zlepšili jejich soupeři. 

Sdílejte na:
Zavřít