Alonsa v F1 už neuvidíme. Má atraktivnější plány

Alonsa v F1 už neuvidíme. Má atraktivnější plány

Fernando Alonso byl v nedávné době spojován s návratem do F1. Jednalo se například o Red Bull nebo Ferrari. Španěl tyto spekulace popřel a situaci objasnil.

Před pár dny se objevily spekulace, které tvrdily,  že se Fernando Alonso zajímal o sedačku Red Bullu. Tato spekulace byla ze všeho nejméně pravděpodobná, protože by Španěl svými výroky představoval hrozbu pro Hondu. Mluvilo se také o Mercedesu a Ferrari, obě stáje to však popřely.

McLaren svoji jezdeckou sestavu pro rok 2020 oznámil a Alonso požadoval tým, se kterým by mohl vyhrávat závody. Několikrát také uvedl, že ho dnešní F1 nudí.

„Mám jasno o tom, co budu dělat,“ řekl Alonso. F1 už to ale nebude: „Byla to pro mě důležitá etapa mé kariéry, ale dnes v F1 nenajdu výzvy, které jsem schopen překonat.

Pokaždé jsem si zvolil, kde a kdy jsem chtěl závodit, protože se rozhoduji podle toho, co mě dělá šťastným. Už vím, co budu dělat v budoucnu a budete to včas vědět.“

O Alonsovi je známo, že chce Trojitou korunu. Chybí mu pouze vítězství v Indy 500, které pro Španěla minulý i tento rok dopadlo tragicky.

 

alonso_indy_2019

Spekulace byly opravdu divoké. Mluvilo se také o Dakaru, protože si Španěl letos vyzkoušel vůz Toyoty. Alonso to opět popřel.

„Je to velmi lákavá akce, bohužel také zcela rozdílná k mým kvalitám nebo způsobu řízení,“ řekl na účet Dakaru. „Nikdy jsem takto nezávodil, proto si myslím, že by bylo pošetilé zkusit nejtěžší rally na planetě.“

Jasné zůstává, že Alonso jde po Trojité koruně. Jediný, komu se něco takového podařilo, byl v roce 1972 Graham Hill.

Sdílejte na:
Zavřít