Alonso bude trénovat na Dakar 2020

Alonso bude trénovat na Dakar 2020

Fernando Alonso podstoupí rozsáhlý tréninkový program s Toyotou na Dakar 2020, přestože zatím nebylo potvrzeno, že se této události zúčastní.

Dvojnásobný mistr světa Formule 1 bude trénovat své rally schopnosti v Evropě, Africe a na středním východě na lednový závod, který se bude poprvé konat v Saudské Arábii.

Alonso testoval Toyotu Hilux poprvé v březnu, nyní se v následujících měsících bude sžívat s vozem. Jeho testovací program začal včera, jak potvrdil japonský výrobce.

Součástí Alonsova tréninku bude i účast v pátém podniku South Africa Cross-Country Series, kterým je Harrismith 400.  Toyota popisuje jeho účast jako „nekompetitivní první výlet“.

„Dříve během letošního roku jsem okusil chuť off-road rally a zanechalo to ve mě pocit, že chci pokračovat,“ řekl Alonso.

„Věděl jsem, že to bude úplně jiná zkušenost se strmou křivkou učení, ale Hilux mi připadal skvělý. Poskytlo mi to rychle sebedůvěru a zlepšoval jsem se smyčku za smyčkou.

Těším se na několik měsíců testů, na seznámení s Hiluxem a na práci s týmem. Vždy jsem tvrdil, že chci pronásledovat nové výzvy v nových disciplínách a jsem ve skvělém týmu, abych to dělal.“

 

Sdílejte na:
Zavřít