Alfa Romeo povolá Marcuse Ericssona na testy Pirelli

Alfa Romeo povolá Marcuse Ericssona na testy Pirelli

Švédský pilot Marcus Ericsson se vrátí za volat monopostu Alfy Romeo. Bude testovat pneumatiky Pirelli pro sezónu 2020.

Testy se uskuteční druhého a třetího července na okruhu Red Bull Ring a jsou organizované dodavatelem pneumatik Pirelli. Testuje se na různých okruzích a umožňuje se týmům, aby hráli klíčovou roli při vývoji pneumatik pro příští rok.

Marcus Ericsson závodil ve Formuli 1 v sezónách 2015 až 2018 v barvách týmu Sauber, který se od letošní sezóny jmenuje Alfa Romeo. Na konci loňského roku Sauber potvrdil, že za něj v roce 2019 budou jezdit Kimi Räikkönen a Antonio Giovinazzi. Švédský pilot následně oznámil, že bude ambasadorem týmu a zároveň třetí jezdec.

Švéd se přesunul do IndyCar, kde závodí za tým Arrow Schmidt Peterson Motorsports. Aktuálně je na patnáctém místě v šampionátu a jeho nejlepší umístění je druhé místo ze závodu v Detroitu. Marcus Ericsson může přijet na testy, protože další závod IndyCar se uskuteční na okruhu Road America v Torontu až čtrnáctého července.

Další testy Pirelli se uskuteční na okruhu Silverstone, konkrétně šestnáctého a sedmnáctého července. Poslední test Pirelli bude desátého a jedenáctého září na okruhu Paul Ricard.

Sdílejte na:
Zavřít