Abiteboul: Jsme stejně rychlí jako McLaren

Abiteboul: Jsme stejně rychlí jako McLaren

Cyril Abiteboul se nechal slyšet, že jeho stáj byla během GP Francie stejně rychlá jako McLaren, ačkoliv na tým z Wokingu bodově ztratila.

Na okruhu Paula Ricarda slavil McLaren nejlepší kvalifikační výsledek od sezóny 2014, když se Landu Norrisovi a Carlosi Sainzovi podařilo získat páté, respektive šesté místo na startovním roštu. Nejlépe postaveným Renaultem byl Daniel Ricciardo na osmé příčce, ze třináctého místa pak vyjel Nico Hülkenberg.

V závodě byl nejlepším ze zbytku pole Carlos Sainz, který si dojel pro 6. místo. Porazil sedmého Ricciarda, kterého za dva incidenty z posledního kola komisaři „odměnili“ dvojitou pětisekundovou penalizací, kvůli níž se propadl na nebodované 11. místo.

Přesto šéf týmu Renault F1 Cyril Abiteboul věří, že byl jeho tým v závodní rychlosti silnější než konkurenční stáj McLaren.

„Výsledek byl OK, skončit na bodech je dobré, ale chceme bojovat o více,“ uvedl Abiteboul pro portál Motorsport.com.

„Viděli jsme, že jsme stejně rychlí, ne-li rychlejší než McLaren, ale samozřejmě, jim se lépe podařila kvalifikace. V tuto chvíli je právě tento aspekt ve Formuli 1 nejdůležitější.“

„Na jiných sadách pneumatik a při delších jízdách jsme proti nim a celému zbytku pole mnohem konkurenceschopnější. Na to se budeme soustředit i v Rakousku, kde bude s největší pravděpodobností extrémní horko, takže to může být pro pneumatiky náročné.“

Abiteboul, jehož tým je v tuto chvíli v šampionátu na pátém místě s 32 body, pouhých 8 bodů za čtvrtým McLarenem, věří v pokračující souboj s britskou legendární stájí.

„McLaren je dobrá značka, je to výrobce aut, což je pro nás důležité. Jsou naším partnerem a zákaznickým týmem, k jejich výkonnosti jsme rozhodně dopomohli i my, což je dobré a pro nás velmi pozitivní. Jejich výkony dokazují, kam se můžeme se šasi posunout.“

„Nejsme příliš daleko, v Montréalu jsme byli dokonce rychlejší. Věřím, že nás do konce sezóny čeká napínavá bitva o čtvrté místo v poháru konstruktérů,“ řekl Cyril Abiteboul.

Nebýt penalizace Daniela Ricciarda, získal by ve Francii Renault 8 bodů. V takovém případě by byl rozdíl před GP Rakouska v poháru konstruktérů pouhé 3 body. Do souboje o pomyslný pohár nejlepšího týmu ze zbytku pole se stále může zapojit jakýkoliv tým až po devátý Haas, který má na svém kontě 16 bodů.

Sdílejte na:
Zavřít