Zklamaný Lando Norris: Měli jsme vyhrát, ale nestalo se tak

Zklamaný Lando Norris: Měli jsme vyhrát, ale nestalo se tak

Velká cena Kanady nabídla fanouškům formule 1 velmi atraktivní podívanou. Na čele se během závodu vystřídali hned tři jezdci a boj o vítězství byl alespoň v první části závodu hodně otevřený. Lando Norris po závodě litoval některých rozhodnutí a trval na tom, že měl v Kanadě vyhrát.

Britský jezdec měl díky povedené kvalifikaci velmi dobrou pozici do samotného závodu. Po startu se Norris nikam zbytečně necpal a šetřil svoje pneumatiky. Po částečném oschnutí trati ředitelství závodu povolilo používání systému DRS, a toho jezdec McLarenu využil naplno. Velmi rychle se dostal přes Verstappena i Russella a každým kolem svým soupeřům ujížděl.

Ve 25. kole však musel na trať safety car kvůli nehodě Logana Sargeanta. McLaren však nereagoval a nechal Norrise kroužit kolo navíc, čímž Brit ztratil spoustu času a po zastávce v boxech se na trať vrátil těsně před svým týmovým kolegou Oscarem Piastrim.

Norris po závodě trval na tom, že šance předstihnout Verstappena byla a strategická chyba nemá na výsledek příliš vliv. „Měli jsme dnes vyhrát závod, ale nestalo se tak. Je to frustrující, že jsme měli tempo, pravděpodobně teda ne na suchu v závěru. Ukázalo se, že na tom příliš nezáleželo. Ale je to jednoduché, měli jsme dnes vyhrát.“

„Myslím, že jsme jako tým neodvedli dostatečně dobrou práci, měli jsme se do boxů dostat včas, a potom bychom třeba nezůstali trčet za safety carem. Tohle bylo prostě špatné rozhodnutí, takže je na mně a na týmu, abychom se o tom pobavili. Jsme na úrovni, kdy se nespokojíme s druhým místem, cílem je pokaždé vyhrát, je to frustrující,“ přiznal Norris.

Bezprostředně po závodě však rodák z Bristolu zněl tak, že načasování safety caru nebylo od ředitelství závodu citlivé a udělalo tak až poté, co Norris projel kolem vjezdu do boxů. Po závodě však vyplulo na povrch, že vyhlášení safety caru nastalo, když byl Norris v posledních zatáčkách a společně s týmem nejspíše trochu zazmatkovali.

„Nezpůsobilo to načasování výjezdu safety caru na trať. Měl jsem dost času na to zajet do boxů, ale k tomu nedošlo. Byla to chyba nás jako celého týmu, neodvedli jsme vůbec dobrou práci,“ uzavřel Norris.

Britský jezdec nakonec obsadil v závodě druhou pozici, která znamenala jeho páté stupně vítězů v letošním ročníku. Více umístění na pódiu má letos na kontě pouze Max Verstappen. Norris aktuálně drží třetí pozici v Poháru jezdců, se ziskem 131 bodů dýchá na záda druhému Leclercovi, který je před ním pouze o sedm bodů.

Sdílejte na:
Zavřít