Ženy v F1 – Divina Galica

Ženy v F1 – Divina Galica

Je mnoho jezdců v historii Formule 1, kteří se vystřídali za volanty svých monopostů. Ovšem od vzniku Formule 1, v roce 1950, se pokoušelo o úspěch ve Velkých cenách pouze 5 žen. Jako třetí vyzkoušela závody v monopostech F1 Divina Galica.

 

Narodila se 13. srpna 1946 ve Velké Británii. O start v F1 se pokusila poprvé v roce 1976 s vozem Surtees TS16-Ford v soukromém týmu Shell Sport / Whiting. Při Velké ceně Velké Británie na okruhu Brands Hatch se nekvalifikovala do závodu.

Rok 1977 vynechala a v roce 1978 se pokusila o start dvakrát. Při Velké ceně Argentiny nastoupila ke kvalifikaci s vozem Hesketh 308E týmu Olympus Cameras-Hesketh Racing. Opět se nekvalifikovala.

Její poslední pokus byl při Velké ceně Argentiny taktéž v roce 1978. Bylo to ve stejném týmu jako v závodě předchozím. Opět se nekvalifikovala a tím skončila její kariéra ve Formuli 1.

Odborníci ji považovali za talentovanou, ale její talent neměla šanci ukázat. Nikdy neměla srovnatelnou techniku se špičkovými jezdci. Byla čistokrevnou soukromnicí.

Největší úspěch zaznamenala v roce 1978 při nemistrovském závodě F1 na okruhu Silverstone. Sice závod nedokončila, ale její jízda na mokrém okruhu, zaskočila nejednoho jezdce z pole F1.

Sdílejte na:
Zavřít