Žena podala oficiální stížnost FIA na Hornerovo chování

Žena podala oficiální stížnost FIA na Hornerovo chování

Žena, která je jednou z obviněných ze sporu s Christianem Hornerem, šéfem týmu Red Bull, podala oficiální stížnost na jeho chování u Mezinárodní automobilové federace formule 1 – FIA.

Spor, při kterém zaměstnankyně týmu Red Bull obvinila šéfa Christiana Hornera z nevhodného chování a obtěžování, byl zaregistrován u etické komise FIA. Horner toto obvinění, týkající se jeho osoby, stále popírá. Žena svým jednáním navázala na již dvě stížnosti, které byli podány u FIA v posledních několika týdnech.

První stížnost, která byla podána 2. února, měla směřovat k Mezinárodní automobilové federaci pro oddělení etiky a dodržování předpisů. Přímo se týkala Hornerova chování k zaměstnankyni, která žádala FIA, aby se zabývala tímto problémem a přiznala obavu, že celý tento problém se bude snažit Red Bull ututlat.

Druhá stížnost z 6. března odkazovala na první stížnost a upozorňovala, že oznamovatel problému bude v případě žádného řešení kontaktovat a informovat média.

FIA nereagovala na žádnou žádost o komentář k těmto záležitostem. Mluvčí Red Bullu uvedl, že o žádné z těchto stížností neví a dále celou situaci nechce komentovat.

Oficiální stížnost, kterou žena podala u FIA, byla otevřena a bude znovu prošetřována poté, co se zaměstnankyně odvolala proti zamítnutí její stížnosti společností Red Bull. Žádá, aby Red Bull přehodnotil své rozhodnutí, které bylo učiněno po vyšetřování vedené nezávislým právníkem. Minulý týden Red Bull ženu z týmu suspendoval, což vyvolalo jisté kontroverze o pravdivosti verdiktu, který byl zveřejněn po vyšetřování stížnosti.

Obvinění proti Hornerovi vyšla najevo na začátku února, samotné vyšetřování jeho chování však bylo učiněno o téměř měsíc dříve, trvalo podle mluvčího týmu téměř deset týdnů. Tým jmenoval externího právníka, aby tvrzení prošetřil. Poté, co byla jeho zpráva předložena představenstvu společnosti, rozhodlo se o zamítnutí stížnosti. Následujícího dne unikla téměř 150 vysoce postaveným pracovníkům F1 a mediím šifra zpráv, které se údajně týkaly Hornera a měly obsahovat nevhodné zprávy a fotografie. Red Bull odmítá poskytovat další podrobnosti o případu s odkazem na důvěrnost.

Horner minulý závodní víkend v Saúdské Arábii řekl: „Skutečnost je taková, že byla vznesena stížnost, která byla řešena tím nejprofesionálnějším způsobem ze strany představenstva, která jmenovala nezávislého právníka, jednoho z nejrenomovanějších v zemi. Vzal si dostatečný čas na prošetření všech skutečností. Vše prošetřil a dospěl k názoru, že stížnost může představenstvo zamítnout.“

„Pokud jde o mě nebo Red Bull, tak jedeme dál,“ dodal.

Spor se stal bojem o moc v uvnitř samotného týmu, do něhož jsou zapojeni Horner, poradce Helmut Marko, trojnásobný mistr světa Max Verstappen a jeho otec Jos, Verstapennův manažer Raymond Vermeulen a oba majitelé společnosti. Minulý týden měl být suspendován právě poradce pro motorsport Helmut Marko, kterému pomohla intervence Maxe Verstappena, aby zůstal.

Spory probíhají také mezi akcionáři. Chalem Yoovidhya, který vlastní 51 % podpořil Hornera a vyzval akcionáře Red Bull Gmbh v Rakousku, aby ustoupil z naléhání, které se týká odstoupení Hornera z funkce

Sdílejte na:
Zavřít