Závod v Las Vegas vyhrál Verstappen, Leclerc nakonec druhý

Vítězem ve městě hříchu se stal Max Verstappen, druhý se umístil Charles Leclerc a na třetím místě skončil Sergio Pérez. Red Bull tak získal poprvé v historii první a druhé místo v šampionátu jezdců.

Start se povedl Maxovi Verstappenovi, který do první zatáčky dokázal předjet Charlese Leclerca a ten musel vyjet mimo trať. Propadl se na druhou pozici. Monačan si stěžoval, že ho nizozemský pilot vytlačil mimo trať. V první zatáčce byl doslova chaos, protože se ve středu pole roztočili Fernando Alonso a Carlos Sainz. Jezdci do první zatáčky prostě neměli grip. Komisaři prošetřovali incident z první zatáčky mezi Maxem Verstappenem a Charles Leclerc.

Na začátku druhého kola byl aktivován safety car, do boxů zamířili Sergio Pérez a Fernando Alonso. Virtuální safety car vydržel jedno kolo.

Ve 3. kole vyjel na trať safety car! Lando Norris skončil v bariéře v zatáčce číslo 12. Brit vjel na hrbol, který mu rozhodil auto a neodkázal udržet zadní část monopostu, dostal smyk a následně byl pasažérem. Do boxů zamířili okamžitě Lance Stroll a Carlos Sainz.

Až na konci 6. kola zajel do boxů safety car a závod byl restartován. Max Verstappen si pohlídal restart a okamžitě si vybudoval náskok přes jednu sekundu na Ferrari Charlese Leclerca.

Max Verstappen dostal penalizaci 5 sekund za vytlačení Charlese Leclerca v prvním kole. Nizozemec na informaci o trestu reagoval, že pozdravuje komisaře.

V 11. kole probíhaly souboje na konci pole mezi Fernandem Alonsem a Carlosem Sainzem, kteří se následně probíjeli polem vpřed.

Na konci 15. kola zamířil do boxů George Russell, který obul tvrdou sadu pneumatik. Zároveň Charles Leclerc se dotáhl na Maxe Verstappena a pokusil se na něj zaútočit. Monačan v 16. kole přebral vedení před Nizozemcem, který následně zamířil do boxů. Tam si odpykal trest 5 sekund, obul tvrdou sadu pneumatik a propadl se na 11. pozici. Charles Leclerc pokračoval bez zareagování na Red Bull.

V 18. kole byl v boxech Lewis Hamilton, který po kolizi s Oscarem Piastrim, měl defekt. Brit obul žlutou sadu pneumatik a propadl se na poslední pozici.

Až na konci 21. kola byl v boxech Charles Leclerc, který měl pomalejší zastávku, obul tvrdou sadu pneumatik a vrátil se na třetí pozici. Do vedení se dostal Sergio Pérez. Mezitím se Max Verstappen pomalu probojovával polem zpátky.

Ve 25. kole kolidoval Max Verstappen se Georgem Russellem. Brit měl poškozenou podlahu! V 26. kole byl povolán safety car kvůli úlomkům na trati. Půlka startovního pole zamířila do boxů včetně Sergia Péreze a Maxe Verstappena. Nizozemec neměnil přední křídlo. Do vedení se vrátil Charles Leclerc, který nestavěl.

Až na konci 28. kola po odklizení úlomků zajel do boxů safety car. Charles Leclerc si pohlídal restart.

George Russell dostal penalizaci 5 sekund za způsobenou kolizi s Maxem Verstappenem.

Sergio Pérez v 31. kole už nenápadně naznačil útok na Charlese Leclerca, nicméně Monačan odváděl velmi slušnou obranu.

Ve 32. kole Mexičan dokázal předjet Charlese Leclerca a převzal vedení v závodě.

O kolo později se Max Verstappen posunul na třetí pozici a jal se stíhat Charlese Leclerca. Nicméně Monačan na konci 35. kola dokázal předjet zpátky Sergia Péreze a Ferrari opět vedlo závod.

V 36. kole Max Verstappen dokázal předjet Sergia Péreze a posunul se na druhou pozici. Rozdíl ve stáří pneumatik mezi Maxem Verstappenem a Charlesem Leclercem byl 5 kol. Max Verstappen ale v 37. kole předjel Monačana a přebral vedení v závodě.

Až kolem 40. kola dokázal nizozemský pilot ujet na vzdálenost 1 sekundy před Ferrari Charlese Leclerca, který se následně musel bránit před Mexičanem. Ve 43. kole Charles Leclerc probrzdil a propadl se na třetí pozici. Monačan těsně předtím nadával na svoje pneumatiky, které byly na odpis.

Ve 47. kole odstoupil ze závodu Nico Hülkenberg.  O kolo později zastavil i Júki Cunoda, kterého odstavil problém s převodovkou.

Do posledního kola dostal Max Verstappen informaci, že má pokusit se vytvořit aerodynamický pytel pro druhého Sergia Péreze, aby se mohl bránit před Ferrari. Nicméně Charles Leclerc to na posledním místě zkusil a dokázal Mexičana předjet a dojel druhý!