Zandvoort: Závod bez fanoušků? Ani náhodou

Zandvoort: Závod bez fanoušků? Ani náhodou

Sportovní ředitel GP Nizozemska Jan Lammers se nechal slyšet, že organizátoři neuvažují o možnosti závodu „za zavřenými dveřmi“. Varianta prázdných tribun podle něj není přijatelná, stanovisko organizátorů by se ale mohlo v budoucnu změnit, pokud by o to byli požádáni ze strany vedení F1.

Formule 1 v Zandvoortu závodila naposledy v roce 1985, letos měl nastat očekávaný návrat. Trať byla pro účely F1 rekonstruována, zdá se ale, že letošní závod je kvůli pandemii koronaviru v ohrožení.

GP Nizozemska byla již dříve odložena, stejně jako všech zbylých úvodních 7 závodů sezóny (kromě Monaka, kde se nepojede vůbec). Formule 1 by se nyní mohla vrátit teprve 28. června, na kdy je plánována GP Francie. I ta ale bude s největší pravděpodobností odložena.

Podle sportovního ředitele F1 Rosse Brawna je stále možno uspořádat až 19 závodů, pokud se na některých okruzích pojede bez přítomnosti fanoušků. Prvním závodem bez fanoušků se měla stát GP Bahrajnu, nakonec ale byla odložena.

GP Nizozemska byla oficiálně odložena, tudíž se s ní v letošním kalendáři stále počítá. Sportovní ředitel GP Nizozemska Jan Lammers ale tvrdí, že se varianta závodu bez fanoušků mezi organizátory neprojednává.

„Je to nemyslitelné,“ reaguje na možnost závodu „za zavřenými dveřmi“ Lammers. „Pokud chcete pořádat závod, musí to být bez kompromisů. Měli byste mít možnost oslavovat.“

„Pro nás je touto oslavou návrat F1 po téměř 35 letech. Měla by to být velká párty, kterou chcete se všemi oslavit.“

Podle Lammerse by Zandvoort mohl svůj přístup k této variantě změnit, pokud by se jednalo o formální žádost vedení F1.

„Pokud nám tato otázka bude položena, budeme se nad ní muset pořádně zamyslet,“ prozradil Lammers. „Závod bez fanoušků není scénář, který bychom chtěli projednávat, dokud nás o to někdo nepožádá. Naštěstí se tak zatím nestalo. Podle nás to není proveditelné.“

Lammers si myslí, že má před sebou Formule 1 těžké období. Musí rozhodovat o budoucnosti a při tom všem musí zůstat zdraví všech fanoušků a členů paddocku hlavní prioritou.

„Nesmíme zapomínat, že FIA a FOM čelí neskutečně složitému úkolu. Snaží se ochránit vše, co jen jde – týmy, promotéry, sponzory. Dělají vše, co se od nich očekává, zamýšlí se nad všemi scénáři. To je dobře.“

„Musíme doufat, že brzy dostaneme zelenou a že se brzy Grand Prix pojede. To by totiž znamenalo, že je virus více či méně pod kontrolou, což je pro nás všechny nejdůležitější.“

Sdílejte na:
Zavřít