Za Ricciardovým ulitým startem byl problém se spojkou

Za Ricciardovým ulitým startem byl problém se spojkou

Daniel Ricciardo, pilot týmu RB, odhalil, že za ulitým startem ve Velké ceně Kanady stál problém se spojkou, což potvrdil i šéf týmu Laurent Mekies. Ricciardo za to v závodě dostal pětisekundovou penalizaci.

Podle FIA se monopost Daniela Ricciarda rozjel ještě před vydáním startovního signálu. Samotný Ricciardo přiznal, že byl touto situací zaskočen, dokud mu jeho závodní inženýr neřekl, že se jednalo o technický problém.

Bylo to divné, protože mi řekli, že jsem dostal pětisekundovou penalizaci za ulitý start, ale já vím, že jsem neodstartoval, než zhasla červená světla, takže jsem byl trochu zmatený. Takže jsem měl pochybnosti, ale pak jsem si vzpomněl, že když jsem na startu vytáčel motor, cítil jsem, že se auto asi hýbe,“ vysvětlil Ricciardo.

Na nekonzistentní starty si jezdci RB v poslední době stěžovali. Šéf týmu Laurent Mekies prozradil, že Ricciardův vůz se opravdu pohnul kvůli spojce. Penalizaci si Ricciardo odsloužil pod safety carem. Dokázal se ale vyškrábat zpátky na osmé místo a odvézt své první letošní body.

Pak jsme boxovali pro přechodné pneumatiky, ztratili pár pozic oproti autům, které zůstaly na trati, a potom už jsme z těch pneumatik moc nedokázali dostat. Takže ten závod nám trochu utekl.“

Nikdy to nemohlo být perfektní. V takových podmínkách je pro všechny těžké udělat to správně. Budeme se snažit se zlepšit. Ale celkově si myslím, odejít z takového závodu z body, byl to pro nás docela dobrý víkend, od začátku do konce. A nebudu si stěžovat. Byl to dobrý víkend,“ ohodnotil závod Australan.

Sdílejte na:
Zavřít