Wolff tvrdí, že Hamilton se neohlíží po výsledcích Ferrari

Wolff tvrdí, že Hamilton se neohlíží po výsledcích Ferrari

Toto Wolff si myslí, že Lewis Hamilton se nedívá na budoucnost s Ferrari díky tomu, že čeká výrazné zlepšení výkonu, které momentálně chybí i Mercedesu. Pravděpodobně tuto změnu bere jako výzvu.

Zdá se, že Ferrari se povedlo odstranit nepovedené zastávky v boxech a sporná strategická rozhodnutí, která je doprovázela po dobu posledních sezón. V kombinaci se zdánlivě úspěšným zaměřením na zlepšení závodního tempa pro rok 2024 se tým nejvíce přiblížil Red Bullu a ve Velké ceně Austrálie si připsali vítězný double.

Mercedes mezitím vstupuje do třetího roku boje v přísavným efektem. Model W15 se zatím ukázal jako nekonzistentní, stejně jako jeho předchozí vozy, přičemž závod pro tým v Melbourne skončil dvojitým odstoupením – porucha pohonné jednotky pro Lewise Hamiltona a pozdější havárie George Russella.

Přestože Hamilton na konci sezóny tým Stříbrných šípů opustí a stane se týmovým kolegou Charlese Leclerca ve Ferrari, šéf Mercedesu Toto Wolff tvrdí, že sedminásobný mistr světa F1 nečeká výrazné zlepšení u nového zaměstnavatele. Na otázku, jak se jeho pilotská dvojice vyrovnává s pokračující těžkou situací v Mercedesu, Wolff odpověděl, že oba se s touto situací vyrovnávají dobře, a že Hamilton podává maximální výsledky vzhledem k náročným okolnostem.

„Myslím, že piloti jsou super v celé této sestavě, protože Lewis je tak dobrý, jak jen v této situaci může být,“ řekl Wolff. „Je samozřejmě v situaci, kdy je na jednu stranu frustrující vidět, že se nám nedaří. Na druhou stranu se podívejte přes plot. To, co se tam děje, je docela dobré, ale to dnes není jeho hlavní priorita. George je prostě bojovník a drží se, ví, kde je jeho místo. Takže se musíme pokusit problémy do budoucích závodů vyřešit.

„Vždycky se na celou situaci musím podívat tak, jak kdybych se díval na sebe. Přeci jenom je to taky má vizitka. Momentálně se tážu, zda se můžeme v průběhu sezóny dostat do lepší pozice, abychom mohli vyzvat další špičkové týmy. Jsme lidé. Data nepřijímají rozhodnutí, takže se nezastavíme. Jen tak tady nesedím, ale naopak přemýšlím o tom, co ještě musíme udělat a jak se můžeme dále posouvat.“

Rakušan dodal, že sleduje, jak také komunikuje pod nátlakem, pod kterým se Mercedes nachází.

„Jako Rakušané vidíme věci velmi přímočaře. Rakušan řekne narovinu, že je to k ničemu, Brit by naopak řekl, že to je úžasné. Takže jsem musel přizpůsobit styl komunikace, abych v týmu nevytvářel ještě větší tlak, protože by je to zlomilo. Neděje se to proto, že bychom se nesnažili, abychom byli konkurenceschopní. Takže jsem raději vstřícný a povzbuzující a říkám, že je vše úžasné a zajímavé.“

Sdílejte na:
Zavřít