Wolff: Kdyby de Vries dostal čas, jezdil by v Red Bullu

Wolff: Kdyby de Vries dostal čas, jezdil by v Red Bullu

Toto Wolff, šéf Mercedesu, naznačil, že kdyby Nyck de Vries dostal více času, mohl by být kandidátem na místo ve formuli 1 v týmu Red Bull. Jeho vyhazov je prý předčasný.

Nyck de Vries zažil svůj působivý debut ve formuli 1 minulý rok v Monze, kdy se Alexander Albon ze zdravotních důvodů nemohl zúčastnit závodu a Nyck de Vries zaujal jeho místo v týmu Williams. Tým AlphaTauri se poté rozhodl, že na sezónu 2023 podepíší smlouvu právě s ním. Nizozemec byl však po pouhých deseti závodech své nováčkovské sezóny „vyhozen“ a nahrazen Danielem Ricciardem, který usiluje o svůj návrat do Red Bullu.

Před tím, než se Nyck de Vries spojil s AlphaTauri, byl členem Mercedesu, kde působil jako rezervní pilot a v roce 2021 za tento tým získal titul mistra světa v sérii Formula E. Toto Wolff nyní naznačil, že Nyck de Vries potřeboval více času, aby si zvykl na formuli 1, což by mu posléze poskytlo velké příležitosti. „Možná potřeboval více času. Kdyby dostal sezónu, kdo ví? Možná by byl opravdu dobrým kandidátem i na místo v Red Bullu,“ řekl pro Sky F1.

„Myslím, že chtěli udělat nějaké srovnávací testy s Danielem Ricciardem. Zjistit, jestli by Daniel (Ricciardo – pozn. red.) mohl zaujmout místo Sergia Péreze. Jakmile učinili toto rozhodnutí, bylo jasné, že Nyck (de Vries – pozn. red.) půjde. Jsem jeho fanouškem, protože je neuvěřitelně inteligentní, co se vývoje vozu týče a vždycky hodně přispěl.“

V Red Bullu se uvolní místo na konci roku 2024, kdy vyprší smlouva Sergia Péreze. Toto Wolff není jediný, kdo má pocit, že Nyck de Vries byl propuštěn předčasně. Jeho týmový kolega Júki Cunoda přiznal, že byl překvapen načasováním vyhazovu. Samotný Nyck de Vries zatím neoznámil své další závodní plány, ale tento měsíc by se měl objevit ve voze formule 2 v rámci předváděcí jízdy.

Sdílejte na:
Zavřít