Conway se vrací za volant s Toyotou v šampionátu WEC

Conway se vrací za volant s Toyotou v šampionátu WEC

Jezdec Toyoty Mike Conway, který vynechal kvůli zranění prestižní závod 24 hodin Le Mans, se po zotavení vrací do kokpitu vytrvalostního vozu do Interlagosu.

Mike Conway, závodící za Toyotu, se vrátí do kokpitu při podniku mistrovství světa vytrvalostních závodů v Interlagosu poté, co se zotavil ze zranění, které ho vyřadilo ze závodu 24 hodin Le Mans.

Brit znovu usedne do vozu číslo 7 po boku Kamui Kobajašiho a Nycka de Vriese, do kterého usedne již 14. července, kdy se zúčastní 6 h Sao Paolo. Do letošního pátého kola šampionátu WEC, které se bude konat v Brazílii, nastoupí po vynechaném Le Mans.

Conway byl nucen vynechat legendární závod poté, co při nehodě na kole utrpěl zlomeninu klíční kosti a dvou zlomených žeber. Incident se stal pouhé tři dny před tím, než vozy měly vyjet na trať v rámci předzávodního testovacího dne v neděli před intenzivním závodním týdnem.

Toyota se rozhodla odvolat Josého Mariu Lopeze do sestavy třídy Hypercar, přičemž společně s Kobajašim a de Vriesem dojeli v závodě na druhém místě, 14 sekund za vítězným Ferrari s číslem 50.

„Je skvělé být zpátky a nemohu se dočkat, až budu opět sedět za volantem,“ řekl Conway. „Sledovat Le Mans zpovzdálí pro mě bylo těžké. Prožíval jsem všechny vzestupy a pády s Kamuim, Nyckem a Josém, ale bylo neuvěřitelně frustrující, že jsem nemohl být přímo v centru dění. Věděl jsem, že když závodí José, tak je vůz v dobrých rukách. Opravdu odvedl skvělou práci.“

„Teď už se jen těším, až budu zase závodit. Doufám, že bud bojovat vepředu a že pomůžu týmu vyhrát mistrovství světa.“

Kobajaši a de Vries jsou v bodování jezdců na třetím místě za jezdci posádky Porsche Laurensem Vanthoorem, Kevinem Estrem a Andrém Lottererem a Ferrari, která zvítězila v Le Mans, ve složení Antonio Fuoco, Nicklas Nielsen a Miguel Molina.

Lopez se na Interlagosu vrátí za volant vozu Lexus GT3 třídy LMGT3, který provozuje tým Akkodis. Za volant usedne společně s Estebanem Massonem a Takašim Kimurou poté, co Jack Hawksworth jej vystřídal v Le Mans. Argetinský jezdec přešel do sesterské značce Lexus, když byl nahrazen de Vriesem v týmu Toyota Gazoo Racing v kategorii Hypercar.

Akce na okruhu v Interlagos začíná v pátek 12. července dvěma měřenými tréninky. Celé dění a informace ze závodního víkendu WEC můžete sledovat na našem webu.

Sdílejte na:
Zavřít