Wehrlein a Abt mají pro Hongkong ePrix vysoké cíle

Wehrlein a Abt mají pro Hongkong ePrix vysoké cíle

Zatímco se bude Abt snažit zopakovat loňský výsledek, Wehrlein si na tamní trati odbude svůj debut. Po vydařeném víkendu v Mexiku je hladový po dalším úspěchu.

Minulý rok slavil Daniel Abt v Číně své první vítězství ve Formuli E, jenže jeho radost vystřídalo vzápětí zklamání. Němec byl totiž diskvalifikován kvůli hloupé chybě týmu, který byl nepozorný při vyplňování pasu, který se dává při přejímce, na němž jsou zanesena čísla jednotlivých součástek vozu.

Zítra se pojede jubilejní 50. ePrix, přičemž Lucas di Grassi a Daniel Abt absolvovali všechny závody coby týmový kolegové v týmu Audi Sport ABT Schaeffler. Rodák z Kemptenu by chtěl navázat na vydařený průběh loňského závodu a opět se postavit na stupínek nejvyšší.

„V Honkongu se ještě povaluje mých 25 bodů, které bych si rád vyzvedl. Podle mě je trať skvělá, stejně tak atmosféra s fanoušky je fantastická. Lucas a já jsme tam byli velmi silní, a poté, co jsme překonali poměrně kostrbatý start do sezóny, bychom chtěli zaútočit,“ uvedl tehdejší nejmladší vítěz ePrix, jehož slova citoval německý portál e-formel.de„Kvalifikace bude hrát důležitou roli, protože předjíždění v Hongkongu je obtížné. Ale to jsme říkali už před předchozími závody a skončili jsme lépe.“

Wehrlein chce v Hongkongu zvítězit

Pascal Wehrlein přičichl v Mexiku k tomu, jaké to je získat pole position a následně vést závod. A to všechno v jeho teprve druhém závodě ve voze formule E. O vítězství a nakonec i umístění na stupních vítězů přišel kvůli špatnému odhadnutí batery managementu a penalizaci za zkrácení šikany. V konečném hodnocení tak obsadil až šestou příčku.

Není tedy divu, že má od podniku v ulicích nejhustěji osídlené oblasti světa velká očekávání: „Do víkendu v Hongkongu nastupuji stejně, jako do každého jiného víkendu. S druhým nebo třetím místem nikdy nebudu spokojený. Chci být co nejrychlejší a dosáhnout maxima, proto budu riskovat stejně a budu usilovat o co nejlepší výsledek.“

„Měl jsem dva dobré víkendy. ale máme ještě větší potenciál,“ je přesvědčený 24letý nováček v šampionátu elektrických formulí, který se v týmu extrémně rychle zabydlel. Cenné rady dostal rovněž od velezkušeného bývalého pilota indické stáje a jeho krajana Nicka Heidfelda.

Se svými výkony je Wehrlein nadmíru spokojený. Ještě aby ne, když na svého kolegu, ostříleného mazáka Jerome d’Ambrosia ztrácí pouhých 19 bodů.

„Doposud zažívám jednu z mých nejlepších sezón a nejhezčích pocitů. Jsem v nejkonkurenceschopnější pozici, které si velmi cením. Závodění si užívám víc jak kdy předtím.“

 

Sdílejte na:
Zavřít