Vyhodil bych Binotta už před několika lety, říká Arnoux

Vyhodil bych Binotta už před několika lety, říká Arnoux

René Arnoux, který ovládl 7 závodů formule 1, zkritizoval Mattia Binottu a zdůraznil, že by Itala vyhodil už před několika lety. Krátce po skončení sezóny 2022 italský tým oznámil, že Mattia Binotto rezignoval na svoji funkci šéfa týmu.

Ital se švýcarskými kořeny se stal šéfem Ferrari v roce 2019 po dvou desetiletích, kdy pracoval jako inženýr. Úvod do sezóny 2022 mělo Ferrari přímo vynikající, nicméně v průběhu roku forma monopostu F1-75 klesala a Red Bull ve výsledku ovládl oba šampionáty.

René Arnoux jezdil tři sezóny za stáj z Maranella v 80. letech. Francouzský pilot svalil vinu za propad týmu právě na Mattia Binottu.

„Nelíbilo se mi, že velmi konkurenceschopné Ferrari si nechalo šampionát utéct, protože jsme začali dobře. Je pravda, že chyběla spolehlivost, ale některé závody jsme prohráli jako kdybychom to udělali naschvál,“ nešetří kritikou René Arnoux v rozhovoru pro La Gazzetta dello Sport.

„Chyby, které udělal (Mattia Binotto – pozn. red.), jsou pro mě ve formuli 1 neodpustitelné. Nikdy jsem nebyl na Binottově straně. Někdo, kdo říká „příští rok to bude lepší“ si takové místo nezaslouží. Vyhodil bych ho už před několika lety, řekl jsem to několikrát. Jeho chování je nepřípustné, když jste v čele nejkrásnějšího týmu na světě,“ uvádí dále Francouz.

Mattia Binotto bude nahrazen Fredericem Vasseurem, který přichází do Maranella z Alfy Romeo, kterou několik let vedl.

„Vasseur musí najít ty správné lidi. Nemusíte vědět, jak vyrobit převodovku nebo motor. Jean Todt se o to nestaral. Musíte mít správné, kompetentní lidi na správném místě. A pak je řídit. Když máte Rosse Brawna jako technického ředitele a pak Roryho Byrna a Paola Marinelliho, musíte je prostě donutit, aby dobře pracovali. Tak, jak to udělal Todt a jak to musí udělat i Vasseur,“ dodal René Arnoux.

Sdílejte na:
Zavřít