Vrátí se Jihoafrická republika po 30 letech do kalendáře?

Vrátí se Jihoafrická republika po 30 letech do kalendáře?

Zdá se, se rýsuje další návrat okruhu po třech dekádách do kalendáře F1. V roce 2023 by se mohla na soupisce totiž objevit trať v Kyalami.

Formule 1 v Jihoafrické republice závodila v letech 1967-1980,1982-1985 a 1992-1993. Posledním vítězem je Alain Prost na voze Williams, ovšem nejúspěšnějším jezdcem byl Niki Lauda se třemi triumfy.

Pro návrat okruhu by byl i šampion Lewis Hamilton: „Abychom měli plnohodnotný šampionát, tak bychom měli opět v Africe závodit.“

Midrand, obec, ve které se okruh Kyalami nachází, není jediným místem v Jihoafrické republice, které projevilo zájem o pořádání velké ceny. Dalším zájemcem je Kapské město, kde by se závodilo přímo v jeho ulicích. Nicméně prozatím tyto plány nevyšly kvůli financím.

Nové naděje dává Chloe Targett-Adamsová, která působí jako jakási spojka mezi šéfem královny motorsportu Stefanem Domenicalim a pořadateli závodů. Kromě toho také stojí za plánováním nových velkých cen. „Jsem stejného názoru jako Lewis Hamilton. Afrika je kontinentem, kde formule 1 nezávodí, což je špatně. Návrat formule 1 do Afriky má prioritu. V uplynulých letech jsme se zkoumali různé možnosti. A doufáme, že zanedlouho přijdeme s řešením,“ uvedla Britka.

Podle Domenicaliho slov se jedná o okruh v Kyalami, který by se mohl v kalendáři objevit za dva roky. O comeback se zasazuje také synovec mistra světa z roku 1979 Jody Scheckera, Warren, jenž v rozhovoru pro noviny Tuttosport řekl: „Příští rok budeme jednat o dalších možnostech, jak dostat královnu motorsportu zpět do Jižní Afriky.“

Sdílejte na:
Zavřít