Vítězství v Barceloně si v poklidu připsal Max Verstappen

Max Verstappen vítězstvím opět navýšil náskok v šampionátu na Sergia Péreze, na druhém místě skončil Lewis Hamilton a třetí byl George Russell. Závod dokončilo všech 20 jezdců a dokonce nebyla ani vyvěšena žádná žlutá vlajka.

Jediná změna oproti kvalifikaci byla penalizace pro Pierre Gaslyho, který startoval desátý. Z boxů startovali Charles Leclerc a Logan Sargeant. Z první desítky jediný Max Verstappen nasadil středně tvrdou sadu pneumatik, zbytek obul červenou sadu pneumatik.

Max Verstappen se do první zatáčky musel bránit před Ferrari Carlose Sainze. V první zatáčce měl kontakt Lando Norris s Lewisem Hamiltonem. Lando Norris okamžitě zamířil do boxů a propadl se na poslední pozici, protože Brit musel vyměnit přední spoiler.

Následně si Max Verstappen vybudoval náskok na druhého Carlose Sainze a jezdci se seřadili do vláčku. Charles Leclerc se pomalu probíjel ze zadní části pole. V 10. kole jezdci ze středu pole začali zastavovat v boxech.

V 15. kole se třetí Lewis Hamilton dokázal dostat do 1 sekundy od Carlose Sainze a připravoval se na předjetí španělského pilota, ale pilot Ferrari radši zajel do boxů pro středně tvrdou sadu pneumatik.

Jezdci Mercedesu hlásili do rádia, že pneumatiky jsou lepší než očekávali. Ve 22. kole nestavěli pouze jezdci Mercedesu a Red Bullu. Až na konci 25. kola zajel ke svým mechanikům Lewis Hamilton, nasadil středně tvrdou sadu pneumatik a vrátil se za Carlose Sainze. O kolo později následoval i George Russell, který se propadl na šestou pozici. Charles Leclerc se svým autem trápil, protože po zastávce v boxech byl stále na patnáctém místě.

Na začátku 27. kola byl v boxech Max Verstappen, nasadil tvrdou sadu pneumatik a vrátil se na první pozici.

Ve 28. kole George Russell najednou oznámil do rádia, že v zatáčce číslo 5 začalo pršet. Mezitím Sergio Pérez se objevil v boxech a nasadil tvrdou sadu pneumatik. Mercedes je v závodním režimu rychlejší než Ferrari, protože Lewis Hamilton se dostal před Carlose Sainze na druhou pozici.

Ve 32. kole George Russell se ptal do rádia, jestli ještě někdo jiný hlásil déšť a nakonec se ukázalo, že to byl pouze pot pilota Mercedesu.

Ve 35. kole George Russell dokázal předjet Carlose Sainze a dostat se na třetí pozici.

Ve 42. kole zastavil podruhé v boxech Carlos Sainz a obul bílou sadu pneumatik a vrátil se na šestou pozici. Ferrari se v závodním tempu trápilo.

V 46. kole byl v boxech George Russell, obul červenou sadu pneumatik a propadl se na čtvrtou pozici. Max Verstappen mezitím dostal druhé varování za překročení limitů tratě v zatáčce číslo 5. Dalším týmem, který se trápil, byl Aston Martin.

V 51. kole byl u svých mechaniků Lewis Hamilton, obul softy a vrátil se na druhou pozici. Zároveň stavěl Sergio Pérez, který taktéž obul červenou sadu pneumatik.

O kolo později zastavil i vedoucí Max Verstappen, nasadil nejměkčí sadu pneumatik a vrátil se na první pozici.

Sergio Pérez si v 53. kole velmi rychle poradil s Carlosem Sainzem a začal stíhat třetího George Russella.

V 59. kole byla vyvěšena černobílá vlajka pro Red Bull Maxe Verstappena za překročení traťových limitů. Pokud Nizozemec ještě jednou překročí traťové limity, dostane penalizaci. Dvojnásobný mistr si z toho velkou hlavu nedělal a pro jistotu zajel nejrychlejší kolo závodu.