Vettel vzpomíná na F1. Co mu chybí nejvíce?

Vettel vzpomíná na F1. Co mu chybí nejvíce?

Čtyřnásobný mistr světa formule 1 ukončil kariéru v loňském roce. Již nyní však v rozhovorech vzpomíná na svou aktivní kariéru a přemýšlí, co mu ze života motorsportu nejvíce chybí.

Německý jezdec naposledy závodil v loňském roce v Abú Zabí, kde obsadil desátou pozici a s F1 se rozloučil 219. bodovaným závodem v kariéře. Celkem v královně motorsportu zapsal 299 startů, z vítězství se radoval 53krát.

V letošním roce se Vettel objevil na Závodu šampionů, který se konal v lednu, či na Festivalu rychlosti v Goodwoodu, kdy se do monopostu usadil v červenci. Jinak se ale na veřejnosti Vettel příliš neukazoval a trávil především čas se svou rodinou.

„Prvních pár měsíců uběhlo rychle a bylo příjemné, že jsem si mohl organizovat čas podle sebe. K mému rozhodnutí skončit ve formuli 1 přispělo mnoho faktorů. Neskončil jsem proto, že by mě sport už nebavil, byl příliš pomalý nebo jsem chtěl dělat něco jiného. Pro mě byl jedním z rozhodujících faktorů čas, máme mnoho závodů,“ přiznal Vettel. „Zároveň mám doma malé děti. Ten čas už nepřijde.“

Jezdec, který vystoupal 122krát na stupně vítězů zároveň poodhalil, co mu na závodění nejvíce chybí: „Bavila mě jízda, soutěž, až do konce. Když vám v kvalifikaci zbývá jen jeden pokus a musíte předvést perfektní výkon. Souboje v závodech. To jsou momenty, které mi chybí nejvíc.“

Dlouholetý jezdec Red Bullu či Ferrari se zároveň netají tím, že je velkým bojovníkem za ochranu přírody. Například prozradil, že během loňského ročníku jezdil na evropské závody autem, výjimkou byly pouze lety do Británie a Maďarska.

Šestatřicetiletý Němec přiznává, že ještě hledá, čím zaplní prázdnotu, která v něm po konci ve formuli 1 je.

„Na toto rozhodnutí jsem byl velmi dobře připraven. Ale jeden nepředvídatelný faktor zůstává. Rád sportuji venku. Ode dneška neexistuje nic, co by mě tlačilo na hranici možností jako F1. To je to, co mi chybí nejvíc.“

Poslední štací bylo pro Vettela působení v Aston Martinu, kde strávil dvě sezony. Vzestup jeho bývalého týmu jej potěšil.

„Jsem šťastný za Fernanda. Dlouhá léta neměl vůz, ve kterém by mohl předvést své jezdecké umění. Teď může a je nahoře. Já mám navíc spoustu přátel v Red Bull Racing a jsem rád, že dominují. Jsem opravdu šťastný, když vyhrávají,“ přiznal Vettel.

Sdílejte na:
Zavřít