Vettel popřel zvěsti o jeho návratu do formule 1

Vettel popřel zvěsti o jeho návratu do formule 1

Bývalý závodník formule 1, Sebastian Vettel, popřel, že by byl připraven na návrat do formule 1 v následujícím roce. Připustil ale, že s myšlenkou návratu někdy „koketuje“.

Sebastian Vettel se rozhodl ukončit svou kariéru ve formuli 1 na konci roku 2022, především kvůli tomu, aby mohl více času trávit se svou rodinou a svými nejbližšími, ale také, že se F1 ubírá jiným směrem než by chtěl.

Čtyřnásobný šampion však možný návrat do královny motorsportu nevyloučil, pokud se vše sejde a mohl by závodit v konkurenceschopném voze. Poté, co vyšlo najevo, že Lewis Hamilton opouští Mercedes a připojí se k Ferrari, je Vettel často spojován s uvolněným místem vedle George Russella.

Německý závodník sice prozradil, že byl v kontaktu s Totem Wolffem, ale popřel, že by se téma jejich rozhovoru týkalo právě volné sedačky.

„Mluvili jsme spolu po telefonu, ale ne konkrétně o tom, že bych mohl zaujmout volné místo, ale spíše o tom, že se toho v Mercedesu hodně děje,“ řekl Vettel pro sport.de. Vettel přiznal, že o návratu stále přemýšlí, ale když se tehdy rozhodoval, měl k tomu několik důvodů.

Toto Wolff také prohlásil, že jeho hlavním kandidátem na volné místo je Max Verstappen, především díky ne úplně dobré atmosféře panující v Red Bullu, která je způsobená Hornerovým vyšetřováním.

Vettel se však domnívá, že kdyby Verstappen Red Bull opustil, nebyl by to ten správný krok. „V současné době samozřejmě panuje spousta neklidu, ale myslím, že ze sportovního hlediska není v současné době důvod, aby přemýšlel o něčem jiném,“ prohlásil Sebastian Vettel.

Mimo to také sdělil, že byl šokován Hamiltonovým rozhodnutím odejít z Mercedesu a začít novou kapitolu u Ferrari a uvedl, že to muselo být těžké rozhodnutí.

„Samozřejmě, stejně jako mnoho dalších, jsem byl překvapen kvůli jeho dlouholetému spojení s Mercedesem. Myslel jsem si, že nějak přijde další zpráva, ale pak se to potvrdilo. Hned jsem mu pak napsal a pogratuloval mu.“

Vettel se v loňském roce objevil při závodě v Monaku a v Japonsku, kde všichni piloti přiložili ruku k dílu a společně postavili včelí hotel na výjezdu z první zatáčky.

Sdílejte na:
Zavřít