Vettel má pouze pět závodů, aby přesvědčil Ferrari

Vettel má pouze pět závodů, aby přesvědčil Ferrari

Sebastian Vettel má pouze pět závodů na to, aby přesvědčil Ferrari. Šéf italské stáje Mattia Binotto řekl, že jezdecká sestava pro rok 2021 by měla být vyřešena kolem VC Španělska.

V letošní sezóně chyběla čtyřnásobnému mistrovi světa konzistentnost. Jeho problémy odstartovaly již v roce 2018, konkrétně závodem v Německu, kde havaroval, když byl ve vedení. Od té doby se německému pilotovi nedaří.

Nástup Charlese Leclerca a kontroverzní VC Kanady, kde přišel o výhru kvůli penalizaci, vyvolávaly otázky, jestli Sebastian Vettel neukončí své působení ve Formuli 1. Další spekulace odkazovaly na to, že Lewis Hamilton má údajně zájem o sedačku Ferrari.

Charles Leclerc má smlouvu s italským týmem až do konce roku 2022 a Sebastian Vettel bude potřebovat výborný vstup do nové sezóny, aby přesvědčil Ferrari, že by neměl být nahrazen Lewisem Hamiltonem nebo jiným jezdcem.

„Musíme vidět výkonnost, jakým způsobem se (Sebastian Vettel – pozn.red.) přizpůsobí autu a jeho motivaci do budoucna,“ řekl šéf Ferrari Mattia Binotto o Sebatianu Vettelovi.

„Nejde o to, jestli dělá chyby nebo ne. Je to opravdu o tom, jakou vidí svoji budoucnost a jak vidíme náš tým. Ferrari má výhodu, že je velmi populární mezi jezdci. Jsme v privilegované situaci. Na začátku května, zhruba kolem závodu ve Španělsku, chceme znát naši cestu, kterou se budeme ubírat v roce 2021,“ dodal Mattia Binotto.

Sdílejte na:
Zavřít