Vestappen skončil na Hamiltonovi, závod vyhrál Ricciardo

V chrámu rychlosti byl první v cíli Daniel Ricciardo, druhý se umístil Lando Norris a na třetím místě skončil Valtteri Bottas. McLaren poprvé od VC Brazílie 2012 vyhrál závod a získal první double vítězství od VC Kanady 2010. Australský pilot získal svoje první vítězství od VC Monaka 2018.

Díky včerejšímu sprintu měly dneska týmy volnou ruku ohledně pneumatik – skoro všichni zvolili středně tvrdou sadu, nicméně Lewis Hamilton, Robert Kubica, Valtteri Bottas a Pierre Gasly nasadili tvrdou sadu pneumatik. Drama začalo ještě před startem, protože oba jezdci AlphaTauri byli v boxech.

Júki Cunoda neodstartoval do závodu, Pierre Gasly nakonec dokázal odstartovat z boxové uličky.

Start se povedl výborně Danielu Ricciardovi, který se dostal do vedení! Max Verstappen odrazil útok Lewise Hamiltona ve čtvrté zatáčce. Antonio Giovinazzi se dostal do kontaktu s Carlosem Sainzem a poškodil si přední křídlo! Byl vyhlášen virtuální safety car, který vydržel pouze jedno kolo.

Pierre Gasly odstoupil ze závodu, katastrofa pro italský tým, protože ani jeden z jezdců AlphaTauri nedokončil závod.

První v boxech byl Daniel Ricciardo, který zajel do boxů na konci 22. kola, obul tvrdé pneumatiky. O kolo později se objevil u svých mechaniků Max Verstappen, obul taky bílé pneumatiky, nicméně zastávka se neuměrně protáhla a Nizozemec se vrátil na desátou pozici. Australan byl mezitím na šesté pozici.

Lando Norris byl v boxech na konci 24. kola, obul taky tvrdé pneumatiky a vrátil se před Maxe Verstappena na osmou pozici.

Lewis Hamilton zastavil ve 26. kole v boxech, nasadil žlutou sadu, zastávka byla taky delší, ale vrátil se těsně před Maxe Verstappena. Nicméně nizozemský pilot se nevzdal a do první zatáčky byl po boku britského pilota, který mu nenechal místo. Následně se stalo, že monopost Red Bullu byl nabrán na vůz Mercedesu a oba skončili ve druhé zatáčce. Max Verstappen a Lewis Hamilton skončili v závodě!! Incident bude vyšetřován po závodě.

Pořadí za safety carem bylo pořadí: Ricciardo, Leclerc, Norris, Pérez, Sainz a Bottas.

Max Verstappen měl celou dobu helmu na hlavě, když procházel boxy, napětí by se dalo krájet..

Na konci 30. kola zajel do boxů safety car a závod byl restartován a Daniel Ricciardo si pohlídal restart. Charles Leclerc se dokázal v první šikaně ubránit Landu Norrisovi, nicméně následně se Brit před Monačana dostal na druhou pozici. Charles Leclerc chvíli odolával Red Bullu Sergia Péreze a Mercedesu Valtteri Bottas, ale pak se propadl na pátou pozici.

Sergio Pérez dostal penalizaci v podobě 5 sekund za nevrácení pozice Charlesu Leclercovi, před kterého se dostal díky zkrácení tratě v šikaně.

Lando Norris dostal pokyn, že má zůstat na druhé pozici. McLaren nechtěl nic riskovat.

Nikita Mazepin odstavil svůj vůz v zatáčce číslo 10 kvůli technickým problémům a byl aktivován safety car. Na konci 44 kola byl závod znovu restartován, Daniel Ricciardo si udržel vedení.