Verstappen varuje před porušením tradice podpisem Alonsa

Verstappen varuje před porušením tradice podpisem Alonsa

Trojnásobný mistr světa Max Verstappen se vyjádřil k spekulacím, které tvrdí, že by týmového kolegu Sergia Péreze mohl nahradit v příští sezóně Fernando Alonso.

Max Verstappen varoval Red Bull, že podpis smlouvy s Fernandem Alonsem pro rok 2025 by znamenal porušení a přerušení tradice rozvoje a podpory mladých jezdců, čekajících na svůj hvězdný čas v akademii týmu.

Alonso je v současné době bez smlouvy na příští sezónu a je spojován jak s odchodem do důchodu, tak s odchodem od Astonu Martin. Dvojnásobný mistr světa zdůraznil, že se do letní přestávky rozhodne, zda bude pokračovat jeho budoucnost v F1, popřípadě v jakém týmu bude pokračovat.

Španěl je v posledních týdnech spojován s volnou sedačkou v týmu Mercedes. Sám jezdec ale připustil, že pokud by se uvolnilo místo v Red Bullu, tak by to mohlo mít silný vliv na rozhodnutí, zda opustit F1 již příští rok.

Za současného stavu má Red Bull jedno volné místo pro rok 2025, protože Sergiovi Pérezovi končí smlouva na konci letošní sezóny. Christian Horner však přiznal, že pokud Pérez bude jezdit stejně konzistentní výsledky, jaké zajížděl v úvodních VC sezóny, má místo skoro až garantované. Tým tradici porušil již v roce 2020, kdy právě Pérez nahradil Alexe Albona, což jak Verstappen přiznává, neodpovídalo dosavadnímu způsobu práce týmu, který léta fungoval.

Zatímco případný podpis Alonsa trojnásobného mistra nijak neznepokojuje, Verstappen se domnívá, že by tento krok neměl pro tým žádný smysl.

„Je mi jedno, kdo bude sedět vedle mě. To jsem řekl i týmu,“ řekl nizozemský pilot. „Vždycky si věřím a podle mého názoru dokážu porazit každého. Přišlo by mi však divné podepsat smlouvu s 42letým jezdcem. Red Bull měl vždy tradici, že si sám vychovával mladé jezdce, kterým později dával šanci na startovním roštu.“

„Podpis Sergia tomuto trendu neodpovídal, ale u 42letého pilota jako je Fernando to obzvlášť nedává smysl. S Fernandem si rozumím, nejde mi o žádné vnitřní vztahy, ale dívám se spíše na budoucnost celého týmu. V konečném důsledku je samozřejmě na nich, kdo a kde bude jezdit,“ dodal trojnásobný mistr světa Verstappen.

Společně s časopisem Racing Journal jsme pro vás připravili soutěž na VC Japonska – vítěz vyhraje roční předplatné. Stačí dát like a správně tipnout nejrychlejší čas nedělního závodu na našem facebookovém příspěvku. Soutěž se uzavírá v neděli 7. 4. 2024 v 6:55 (před zahájením závodu). Svůj tip vkládejte v uvedeném formátu x:xx.xxx (např. 1:23.456). Vítězem se stane nejbližší tip.

Sdílejte na:
Zavřít