Verstappen stíhací jízdou převálcoval oba Mercedesy

Sedmý závod letošní sezóny na okruhu Paul Ricard vyhrál Max Verstappen, druhý se umístil Lewis Hamilton a na třetím místě skončil Sergio Pérez. V neděli ráno na okruhu pršelo, nicméně do závodu F1 trať stihla vyschnout a startovalo se na pneumatikách do sucha.

Start závodu si sice pohlídal Max Verstappen, nicméně nezvládl první šikanu, musel vyjet mimo trať a propadl se na druhou pozici. Pravděpodobně byl překvapen nízkou přilnavostí kvůli zmiňovanému rannímu dešti. Lewis Hamilton se díky této chybě posunul na první pozici.

První zastávka byla už v 15. kole, kdy zajel do boxů Charles Leclerc. V 18. kole zajel do boxů Valtteri Bottas a rozpoutal reakci zastávek v top 4. O kolo později reagoval Max Verstappen a dokázal se díky undercutu ve 20. kole dostat před Lewise Hamiltona, který absolvoval svoji zastávku v boxech.

Prostřední část závodu se nesla ve znamení tlaku Lewise Hamiltona na vedoucího Maxe Verstappena, nicméně nizozemský pilot dokázal útokům odolávat.

Ve 33. kole zajel ke své druhé zastávce Max Verstappen. Mercedes se rozhodl nezareagoval a zůstal na trati s tím, že dojedou až do cíle. Nizozemský pilot se tak vydal na stíhací jízdu a ve 44. kole předjel druhého Valtteriho Bottase.

Závěrečná část závodu byla ve znamení 2 soubojů – o první místo mezi Lewisem Hamiltonem a Maxem Verstappenem. Druhá bitva byla o třetí místo mezi Valtterim Bottasem a Sergiem Pérezem. Následně se Mexičan šikovně dostal před finského pilota na poslední pódiové umístění.

V předposledním kole dokázal využít svoji výhodu v podobě pneumatik Max Verstappen, předjel Lewise Hamiltona a stíhací jízdu zakončil vítězstvím.