Verstappen naznačil, že Ricciardo neměl opustit Red Bull

Verstappen naznačil, že Ricciardo neměl opustit Red Bull

Dvojnásobný mistr světa Max Verstappen uvedl, že pro Daniela Ricciarda by bylo lepší, kdy zůstal v Red Bullu i po sezóně 2018, kdy se Australan rozhodl přestoupit do Renaultu (dnešního Alpine).

Daniel Ricciardo se na konci roku 2018 rozhodl odejít z rakouské stáje do francouzského týmu, aby po dvou sezónách opět přestoupil tentokráte do McLarenu. Jeho forma se však v McLarenu vytratila a stáj opustil rok před vypršením smlouvy.  Pro rok 2023 Australan potvrdil, že se vrátil do Red Bullu, kde bude plnit povinnosti třetího jezdce.

Většina úspěchů usměvavého pilota přišla během působení u červených býků, kdy si během let 2014 až 2018 připsal na své konto 7 vítězství. Max Verstappen nyní přiznal, že měl s Danielem Ricciardem diskuzi o jeho prodloužení kontraktu v roce 2018 a následně byl překvapený Australanovým rozhodnutím, kdy se upsal Renaultu.

„Pro Daniela by bylo lepší, kdyby v té době zůstal déle s Red Bullem. Mluvil jsem s ním o tom. Zároveň se musíte někde cítit dobře. V jednu chvíli už to tak nebylo. Pak se musíte podívat na všechny alternativy a udělat kompromis mezi sportovním úspěchem a tím, že se někde cítíte dobře,“ uvedl nizozemský pilot.

„Vím však, že všichni v Red Bullu měli na srdci jeho nejlepší zájmy. Místo toho, aby odešel, mohl si o tom s týmem promluvit. Ale dopadlo to tak, jak to dopadlo,“ pokračoval dále Max Verstappen.

Daniel Ricciardo bude usilovat o návrat na startovní rošt pro sezónu 2024, ale dvojnásobný mistr světa připouští, že obtížné roky v McLarenu by mu mohly návrat ztížit.

„Teď bude Daniel u nás (v Red Bullu – pozn. red.) jako rezervní jezdec, takže jeho charakter nám nebude chybět ve formuli 1. Daniel vystupuje dobře a hodně se směje, ale nakonec to není o smíchu, ale o výkonech.“

„Ty Daniel v minulosti určitě podával, ale ve formuli 1 platí pravidlo, že jste tak dobří, jako váš poslední závod,“ uzavřel rozhovor Max Verstappen

Sdílejte na:
Zavřít