Velká cena Emilia Romagna v Imole byla zrušena

Velká cena Emilia Romagna v Imole byla zrušena

Formule 1 potvrdila, že závod v Imole byl zrušen kvůli povětrnostním podmínkám v místní oblasti. Region v posledních týdnech zasáhly prudké deště a pro tento týden platí červené varování před počasím.

V úterý byl paddock formule 1 v Imole evakuován jako bezpečností opatření před hrozbou záplav. Ve středu bylo potvrzeno, že závodní víkend bude zrušen.

„Komunita formule 1 chce poslat své myšlenky lidem a komunitám zasaženým nedávnými událostmi v regionu Emilia Romagna. Chceme také vzdát hold práci záchranných složek, které dělají vše pro to, aby pomohly potřebným,“ stojí v prohlášení.

„Po diskusích mezi formulí 1, prezidentem FIA, příslušnými orgány včetně příslušných ministrů, prezidentem Italského automobilového klubu, prezidentem regionu Emilia Romagna, starostou města a promotérem bylo přijato rozhodnutí nepokračovat se závodním víkendem v Imole.“

„Rozhodnutí bylo přijato, protože není možné bezpečně uspořádat akci pro naše fanoušky, týmy a náš personál a je to správné a zodpovědné vzhledem k situaci, ve které se potýkají města v regionu. Nebylo by správné v této těžké době vyvíjet další tlak na místní úřady a záchranné služby.“

V okrese Cesena, který se nachází v srdci regionu Emilia Romagna, byly hlášeny tři oběti, přičemž tisíce lidí byly evakuovány ze svých domovů. Tyto podmínky mají pokračovat i v následujících týdnech, přičemž starosta Ceseny, Enzo Lattuca naznačuje, že počasí by mohlo vydržet do konce května.

Je to poprvé, co F1 zrušila závod v předvečer víkendu od VC Austrálie 2020, kdy zavládla pandemie covid-19. Další závod sezóny proběhne v Monaku, konkrétně od 26. do 28. května.

Sdílejte na:
Zavřít