VC Vietnamu oficiálně zrušena pro sezónu 2020

VC Vietnamu oficiálně zrušena pro sezónu 2020

Šance, že bychom se v roce 2020 podívali s formulí 1 do Vietnamu, je nulová. Tuto informaci oficiálně oznámili v pátek organizátoři. Rozhodnutí vzešlo z obav nákazy koronavirem.

Šampionát měl proběhnout v dubnu na Semi-permanentním okruhu, který se nachází na okraji hlavního města Hanoj.

Událost byla odložena v polovině března. Protože stav pandemie koronaviru v zemi nepředstavoval žádné zlepšení, čímž byli organizátoři nuceni Velkou cenu zrušit.

Dokončený seznam tratí pro rok 2020, který byl zveřejněn v červenci, potvrdil, že vedení F1 rozhodlo o vypuštění VC Vietnamu z kalendáře, oficiálně byla ale událost pouze odložena.

Nyní byla Velká cena zrušena, což organizátorům umožňuje zahájit zpracování refundací pro ty, kteří si zakoupili vstupenky.

Nejsme schopni v roce 2020 přivítat ve Vietnamu nejzajímavější a nejprestižnější sérii motoristických sportů na planetě kvůli pandemii COVID-19,“ uvedl Le Ngoc Chi, generální ředitel Vietnam Grand Prix Corporation.

Bylo to pro nás všechny velmi obtížné rozhodnutí, ale nakonec, po pečlivém přezkoumání všech bezpečnostních kritérií a účinnosti za současných podmínek, to bylo jediné řešení.“

Děkujeme vám za vaši podporu a pochopení během této nejisté doby.

Sdílejte na:
Zavřít