VC Štýrska vyhrál Lewis Hamilton, blamáž pro Ferrari

Závod na Red Bull Ringu vyhrál stylem start – cíl Lewis Hamilton, druhý se umístil Valtteri Bottas a na třetím místě skončil Max Verstappen. Jezdci Ferrari se vyřadili sami v prvním kole závodu.

Počasí bylo lepší než v sobotu, protože v Rakousku bylo slunečno. Teplota tratě 37°C a teplota vzduchu 20°C.

Jelikož kvalifikace se jela za deště, jezdci si mohli zvolit sadu pneumatik na kterých odstartují. V první desítce všichni obuli červené pneumatiky kromě Sebastiana Vettela a Daniela Ricciarda, kteří nasadili středně tvrdé pneumatiky.

Start si pohlídal Lewis Hamilton, Max Verstappen se musel bránit, protože na něj útočil Carlos Sainz.

Ve třetí zatáčce se střetli jezdci Ferrari. Sebastian Vettel měl poškozené zadní křídlo. Charles Leclerc měl poškozené přední křídlo. Tragédie pro fanoušky italského týmu. Na trať vyjel safety car. Sebastian Vettel odstoupil ze závodu. Charles Leclerc se propadl na poslední místo.

Pořadí po 1. kole: Hamilton Verstappen, Sainz, Bottas, Albon, Ocon.

Na konci 3. kola zajel do boxů safety car. Restart si pohlídal Lewis Hamilton. Žluté vlajky! George Russell mimo trať, naštěstí Brit pokračuje, ale propadl se na předposlední místo.

Charles Leclerc odstupuje v 5. kole ze závodu. Jezdci Ferrari se vyřadili sami bez zavinění dalšího pilota.

Pořadí v 7. kole: Hamilton, Verstappen, Bottas, Sanz, Albon, Ocon.

Alexander Albon v 9. kole předjel Carlose Sainze.

Pořadí v 10. kole: Hamilton, Verstappen, Bottas, Albon, Sainz, Ocon.

Pořadí v 14. kole se na čele závodu nezměnilo.

Jediný souboj probíhal mezi jezdci Renaultu. Daniel Ricciardo se ve 20. kole dostal před Estebana Ocona.

V garáži Ferrari bylo asi velmi horko… „Byl jsem velmi překvapen, protože jsem byl na vnitřku a nečekal jsem, že Charles něco zkusí. Byl jsem opatrný, protože okolo bylo rušno. Auto se chovalo o mnoho lépe, takže je škoda, že jsme neměli šanci otestovat závodní tempo a naše vylepšení,“ řekl Sebastian Vettel.

„Jsem zklamán. Je mi to líto, ale omluvit se nestačí. Seb neudělal dneska žádnou chybu. Nechal jsem na holičkách tým, který pracoval celý týden, aby přinesl dříve vylepšení. Byl jsem příliš dychtivý získat pozice v prvním kole. Poučím se z toho,“ uvedl Charles Leclerc.

Max Verstappen byl ve 25. kole v boxech. Nasadil středně tvrdé pneumatiky. Vrátil se na třetí pozici. Mercedes nereagoval o kolo později a Lewis Hamilton zůstal na trati.

Ve 26. kole zajel do boxů Esteban Ocon a odstoupil ze závodu kvůli technickým problémům.

Ve 27. kole se ukázal v boxech Lewis Hamilton, který obul středně tvrdé pneumatiky. Vrátil se na druhou pozici. Do vedení se dostal Valtteri Bottas.

Pořadí ve 31. kole: Bottas, Hamilton, Verstappen, Albon, Sainz, Ricciardo.

Ve 33. kole zajel do boxů Carlos Sainz, nicméně zastávka se McLarenu nepovedla – problémem byla zadní levá pneumatika.

O kolo později zajel do boxů Valtteri Bottas, nasadil středně tvrdou sadu a vrátil se na třetí místo.

Ve 40. kole zajel do boxu Lando Norris. Souboj byl mezi Pérezem a Sainzem.

Pořadí ve 41. kole: Hamilton, Verstappen, Bottas, Albon, Ricciardo, Stroll.

Ve 47. kole byl souboj mezi jezdci Racing Pointu. Sergio Pérez se dostal na šestou pozici.

Pořadí v 50. kole: Hamilton, Verstappen, Bottas, Albon, Pérez, Ricciardo.

Valtteri Bottas dostal v 52. kole vysílačkou informaci, že měl poškozený zadní deflektor a ztratil deset bodů přítlaku.

Sergio Pérez dokázal se dotáhnout na Alexandera Albona.

Max Verstappen měl poškozené přední křídlo.

Valtteri Bottas se pokusil v 66. kole předjet Maxe Verstappena, nicméně Nizozemec se dokázal vrátit na druhou pozici. O kolo později Fin už nezaváhal a posunul se na druhou pozici.

Max Verstappen zajel do boxů a pokusil se zajet nejrychlejší kolo závodu.

Sergio Pérez si poškodil přední křídlo o monopost Red Bullu.

Neuvěřitelný souboj v posledním kole mezi Norrisem, Perézem a Strollem.

Vítězem VC Štýrska se stal Lewis Hamilton, který vyhrál stylem start – cíl. Druhý skončil Valtteri Bottas a třetí se umístil Max Verstappen. Na čtvrté pozici se umístil Alexander Albon. Pátý byl Lando Norris – 3 pozice získal během posledních dvou kol. Až šestý Sergio Pérez, který si v předposledním kole poškodil přední křídlo během souboje s Alexanderem Albonem . Sedmý skončil Lance Stroll. Na osmé pozici dojel Daniel Ricciardo. První desítku uzavřeli Carlos Sainz a Daniil Kvjat.

Propadák nastal ve Ferrari, protože jezdci italského týmu kolidovali ve třetí zatáčce prvního kola. Oba následně museli odstoupit.