VC Španělska ovládl Lewis Hamilton, Leclerc odstoupil

Šestý závod letošní sezóny vyhrál Lewis Hamilton, druhý skončil Max Verstappen a na třetím místě se umístil Valtteri Bottas. Charles Leclerc odstoupil pro technický problém. Kimi Räikkönen překonal rekord v počtu odjetých kilometrů v závodě (přes 83 846 km).

Ve Španělsku bylo horko – teplota tratě 49,2°C a teplota vzduchu 30,7°C.

Jediný španělský jezdec ve startovním poli Carlos Sainz odstartuje ze sedmého místa.

Strategie podle Pirelli.

Pohled na okruh v Barceloně.

Start se povedl Verstappenovi, který se posunul na druhou pozici. Vedení si udržel Lewis Hamilton, nicméně Valtteri Bottas se propadl až na čtvrtou pozici.

Pořadí po 1. kole: Hamilton, Verstappen, Stroll, Bottas, Pérez, Albon.

Na začátku 4. kola Valtteri Bottas naznačil útok na Lance Strolla, který zaujal defenzivní stopu.

O kolo později finský pilot dokázal předjet na hlavní rovince Racing Point.

Pořadí v 5. kole: Hamilton, Verstappen, Bottas, Stroll, Pérez, Albon.

V 10. kole se pořadí na čele nezměnilo.

Rozestupy ve 14. kole.

Daniil Kvjat začal dotírat na jedenáctého Sebastiana Vettela. Ale Němec jel na středně tvrdých pneumatikách.

Na konci 17. kola zajel do boxů Alexander Albon, který obul tvrdou sadu pneumatik a vrátil se na 16 pozici.

Pořadí ve 20. kole: Hamilton, Verstappen, Bottas, Stroll, Pérez a Sainz.

Max Verstappen si stěžoval na své pneumatiky. Nizozemec byl o sekundu pomalejší než vedoucí Lewis Hamilton.

Na konci 21. kola zajel pilot Red Bullu do boxů. Dostal středně tvrdou sadu a vrátil se na třetí pozici.

Ve 23. kole zajel do boxů Carlos Sainz.

O kolo později provedl Mercedes dvojitou zastávku v boxech. Oba jezdci Stříbrných šípů obuli středně tvrdou sadu pneumatik.

Pořadí ve 25. kole: Hamilton, Verstappen, Bottas, Stroll, Pérez, Leclerc.

Na začátku 28. kola se v boxech objevil Lance Stroll, který dostal středně tvrdou sadu pneumatik a vrátil se na osmou pozici.

Ve 30. kole bylo pořadí: Hamilton, Verstappen, Bottas, Ricciardo, Stroll, Sainz.

Do boxů zamířili jezdci Ferrari a Sergio Pérez.

Charles Leclerc předváděl několik kol souboj s Landem Norrisem.

Ve 35. kole bylo pořadí: Hamilton, Verstappen, Bottas, Stroll, Ricciardo a Pérez.

Sebastian Vettel dostal informaci, že v 50. kole se očekává déšť.

Žlutá vlajka ve třetím sektoru ve 38. kole. Charles Leclerc dostal v poslední šikaně hodiny. Monačan hlásil technický problém s motorem. Propadl se na poslední místo.

Ve stejném kole Kimi Räikkönen překonal rekord v počtu odjetých kilometrů v závodě (přes 83 846 km).

Monačan zamířil do boxů a odstoupil ze závodu.

Na začátku 42. kola zajel do boxů Max Verstappen, který obul středně tvrdou sadu a vrátil se na třetí pozici.

Pořadí ve 46. kole: Hamilton, Bottas, Verstappen, Pérez, Kvyat, Vettel.

Přijde očekávaný déšť?

Na konci 48. kola se objevil v boxech Valtteri Bottas a nasadil nejměkčí sadu pneumatik. Vrátil se na třetí místo.

Na konci 50. kola zajel pro středně tvrdou sadu pneumatik Lewis Hamilton, který se vrátil na první místo. Brit měl původně dostat měkkou sadu pneumatik, ale tuto možnost šestinásobný mistr světa odmítl.

Sergio Pérez dostal pětisekundovou penalizaci za ignorování modrých vlajek. Daniil Kvjat dostal stejný trest jako Mexičan.

V 56. kole bylo pořadí: Hamilton, Verstappen, Bottas, Pérez, Vettel, Stroll.

Lance Stroll předjel na hlavní rovince Sebastiana Vettela. Ve Ferrari evidentně pokazili strategii u německého pilota, protože ho už předjel i Carlos Sainz.

Na začátku 65. kola zajel znovu ke svým mechanikům Valtteri Bottas a obul středně tvrdou sadu pneumatik.

Vítězem se stal Lewis Hamilton, druhý dojel Max Verstappen a třetí skončil Valtteri Bottas. Fin zajel nejrychlejší kolo závodu.

Lewis Hamilton překonal rekord Michaela Schumachera v počtu získaných pódiích.

Na čtvrtém a pátém místě se umístili jezdci Racing Pointu. Šestý byl Carlos Sainz, sedmý Sebastian Vettel. Na osmé pozici dojel Alexander Albon. První desítku uzavřeli Pierre Gasly a Lando Norris.