VC Portugalska vyhrál Hamilton a překonal Schumachera

Závod na okruhu Algarve vyhrál Lewis Hamilton, druhý skončil Valtteri Bottas a na třetím místě se umístil Max Verstappen. První čtyři kola byla velmi rušná, protože se neustále měnilo pořadí kvůli lehkému dešti. Ve vedení byl dokonce i Carlos Sainz.

První jezdec, který protnul šachovnicovou vlajku byl Lewis Hamilton. Vyhrál devadesátý druhý závod a překonal legendárního Michaela Schumachera.

Druhý se umístil Valtteri Bottas a na třetím místě skončil Max Verstappen.

Na čtvrté pozici dojel Charles Leclerc následovaný Pierrem Gaslym. Šestý byl Carlos Sainz. Sedmé místo vyjel Sergio Pérez a na osmé pozici dojel Esteban Ocon. První desítku uzavřeli Daniel Riciardo a Sebastian Vettel.

Prvních několik kol se měnilo pořadí, protože jezdcům Mercedesu trvalo, než zahřejí svoje pneumatiky. Objevily se i kapky deště. Do vedení se dostalna několik kol Carlos Sainz .

Průběh závodu

V Portugalsku bylo pod mrakem. Teplota tratě byla 25°C a teplota vzduchu 20°C.

Start si pohlídal Lewis Hamilton, Max Verstappen po první zatáčce měl kolizi se Sergiem Pérezem.

Objevily se kapky deště. Pořadí se neustálo měnilo během prvního kola. Valtteri Bottas se dostal do vedení. Finský pilot získal po startu 10 míst.

Pořadí po prvním kole: Bottas, Sainz, Hamilton, Norris, Verstappen, Räikkönen.

Do čela se dostal Carlos Sainz.

Charles Leclerc se postupně propadl až na osmé místo. Evidentně červené pneumatiky zafungovaly velmi výborně.

Max Verstappen byl vyšetřován za kolizi se Sergiem Pérezem. Komisaři nakonec netrestali.

Pořadí v 5. kole: Sainz, Bottas, Hamilton, Norris, Vestappen, Räikkönen.

Max Verstappen se posunul před Landa Norrise. O kolo později se vrátil do vedení Valtteri Bottas.

Carlos Sainz se následně propadl až na třetí místo.

V 8. kole španělského pilota překonal i Max Verstappen. Charles Leclerc dokázal zahřát pneumatiky a začal se postupně probojovávat startovním polem.

Pořadí v 10. kole: Bottas, Hamilton, Verstappen, Sainz, Leclerc, Norris.

Černobílá vlajka byla vyvěšena monopostu Racing Pointu, konkrétně Lanci Strollovi. Pravděpodobně za nedodržování limitů tratě.

Ve 12. kole předjel na hlavní rovince Charles Leclerc Carlose Sainze. Ve stejném kole zajel do boxů Kimi Räikkönen.

Max Verstappen hlásil do vysílačky, že jeho přední levá pneumatika je na odpis.

Pořadí v 15. kole: Bottas, Hamilton, Verstappen, Leclerc, Sainz, Gasly. Do boxů zajel Danil Ricciardo a obul středně tvrdou sadu pneumatik.

Lewis Hamilton začal pomalu stahovat vedoucího Valtteriho Bottase.

V 18. kole kontakt mezi Lancem Strollem a Landem Norrisem. Oba piloti museli zajet do boxů. Incident byl vyšetřován.

Valtteri Bottas musel udělat někde chybu, protože Lewis Hamilton se dotáhl na půl sekundy. Na hlavní rovince Brit předjel finského pilota pomocí DRS a  ve 20. kole převzal vedení v závodě.

Pořadí ve 21. kole: Hamilton, Bottas, Verstappen, Leclerc, Gasly a Sainz. Španělský závodník ohlásil, že začíná znova pršet.

Na konci 23. kola zajel do boxů Max Verstappen a obul středně tvrdou sadu pneumatik. Holanďan se vrátil na šestou pozici. Lance Stroll dostal za trest v podobě 5 sekund za kolizi s Landem Norrisem.

Pořadí ve 25. kole. Hamilton, Bottas, Leclerc, Gasly, Sainz a Verstappen. Lewis Hamilton reportoval, že pneumatiky jsou v dobrém stavu. Zároveň se ptal, jestli přijde další déšť. Od týmu dostal negativní odpověď.

Na začátku 27. kola zajel ke svým mechanikům Carlos Sainz, obul středně tvrdou sadu pneumatik a vrátil se na čtrnáctou pozici. O kolo později zajel ke svým mechanikům Sebastian Vettel a dostal nejtvrdší směs pneumatik. Vrátil se na patnáctou pozici.

Ve 29. kole byl v boxech Pierre Gasly, dostal středně tvrdou sadu pneumatik a vrátil se na osmou pozici,

Pořadí ve 30. kole: Hamilton, Bottas, Leclerc, Verstappen, Ocon, Pérez.

Černobílá vlajka pro Romaina Grosjena za nedodržování limitů tratě. Další trest pro Lance Strolla, dostal penalizaci v podobě 5 sekund za nedodržování limitů tratě.

Ve 33. kole Valtteri Bottas hlásil svému týmu, že mu na volantu vyskakuje upozornění, aby ochladil auto.

Ve 35. kole se pořadí na čele nezměnilo. Na konci zajel do boxů Charles Leclerc a obul nejtvrdší sadu pneumatik. Vrátil se na čtvrtou pozici.

Pořadí ve 40. kole: Hamilton, Bottas, Verstappen, Leclerc, Pérez, Ocon. Na konci kola zajel ke svým mechanikům Lewis Hamilton, obul nejtvrdší směs a vrátil se na druhé místo. O kolo později zajel do boxů Valtteri Bottas a dostal stejně jako jeho kolega bílou sadu pneumatik a vrátil se na druhou pozici. Do čela se vrátil Lewis Hamilton.

Romain Grosjean dostal penalizaci v podobě 5 sekund za nedodržování limitů tratě.

Pořadí ve 45. kole: Hamilton, Bottas, Verstappen, Leclerc, Pérez, Ocon. O kolo později zajel do boxů Sergio Pérez, dostal nejměkčí sadu pneumatik a vrátil se na šestou pozici.

Pořadí v 50. kole: Hamilton, Bottas, Verstappen, Leclerc, Ocon a Pérez.

Po 53 kolech na středně tvrdých pneumatikách zajel do boxů Esteban Ocon, nasadil nejměkčí směs pneumatik a vrátil se na osmou pozici.

Ve stejném kole odstoupil ze závodu Lance Stroll.

Pořadí v 60. kole: Hamilton, Bottas, Verstappen, Leclerc, Pérez, Gasly.

V předposledním kole se dostal Gasly před Peréze. Na mexického pilota útočil i Carlos Sainz, který ho předjel o kolo později.