Vasseur: „Optimistická“ Alfa může mířit na McLaren

Vasseur: „Optimistická“ Alfa může mířit na McLaren

Šéf týmu Alfa Romeo Fréderic Vasseur je sebejistý, že tým ze Švýcarska může v druhé polovině sezóny bojovat s McLarenem.

Přestože měl tým sérii závodů, ze kterých si neodvezl žádný bod, konkrétně šlo o Španělsko, Monako a Kanadu, Kimi Räikkönen skončil v top 10 v posledních 5 závodech. On a jeho týmový kolega Antonio Giovinazzi ale přišli o body z VC Německa, jelikož došlo k porušení pravidel ohledně spojky.

Tyto penalizace jsou předmětem odvolání, které se bude projednávat 24. září v Paříží. Vasseur se však domnívá, že i bez získání ztracených bodů se může tým vyšplhat v Poháru konstruktérů ze svého současného sedmého místa.

„Ve středu pole je důležitá konzistence,“ řekl. „Myslím, že je zde i McLaren, ale doufám, že s nimi budeme v druhé polovině sezóny schopni bojovat.

Musíme být konzistentní. Každý víkend musíme přivézt auta na bodech a pokusit se o to s oběma vozy.

Myslím, že můžeme být optimističtí. Když to srovnáte s Barcelonou, byli jsme daleko a od této fáze sezóny jsme se neustále zlepšovali. Tvrdě tlačíme na to, abychom přinášeli nová vylepšení a stejné cesty se musíme držet i v poslední části sezóny.“

 

Sdílejte na:
Zavřít