Vasseur: Leclerc a Sainz jsou spokojeni s vývojem pro 2024

Vasseur: Leclerc a Sainz jsou spokojeni s vývojem pro 2024

Šéf italské stáje se vzpínajícím se koněm ve znaku uvedl, že oba jeho jezdci jsou docela spokojeni, jak se vyvíjí nový monopost Ferrari pro rok 2024. Prozatím je o novém voze známo jen to, že jeho interní označení je pod číslem 676 a bude představen veřejnosti 13. února.

Ferrari po špatném startu do letošní sezóny opustilo svoje řešení bočnic a vydalo se směrem, který stanovil Red Bull. Přestože zlepšení dokázalo přinést ovoce – hlavně v Singapuru, kde Carlos Sainz zvítězil, skončilo Ferrari v Poháru konstruktérů až na třetím místě za Mercedesem o pouhé tři mistrovské body.

Šéf stáje z Maranella Frédéric Vasseur prozradil, jakou roli měli Carlos Sainz a Charles Leclerc při určení směru vývoje nového monopostu. Tato dvojice bude absolvovat již čtvrtou společnou sezónu.

„Od začátku se hodně podíleli na vývoji monopostu. Jsou se situací docela spokojeni a důležité je mít je zapojené od začátku vývoje. Carlos a Charles byli po letošní sezóně dost vyčerpaní. Budou mít dva, tři týdny pauzu a vrátí se do továrny 9. nebo 10. ledna. A myslím, že je to dobré i pro ně, aby si zařídili svůj čas. Příští rok to bude ještě horší nebo spíše náročnější,“ vysvětloval Frédéric Vasseur.

Charles Leclerc měl silný závěr sezóny – v posledních šesti závodních víkendech si připsal tři pole position a tři umístění na stupních vítězů, nicméně na vítězství to nestačilo. Monačan prozatím celkově získal 5 vítězství v F1.

Pilot Ferrari je však optimistický, pokud jde o pokrok, který italský tým dosáhl v průběhu sezónu a v roce 2024 chce bojovat opět o mistrovský titul.

„Po prvním závodě jsme hned pochopili, jak těžké to bude ve srovnání s Red Bullem, který udělal obrovský krok vpřed, zejména co se týče závodního tempa. My jsme stejný pokrok neudělali, takže od té chvíle to bylo trochu zklamání. Na druhou stranu si myslím, že v letošní sezóně, pokud zapomene na rok 2022, jsme udělali docela velký pokrok, což je pozitivní a dodává mi to sebevědomí do budoucna,“ uvedl Charles Leclerc.

„Ale je tu velká ztráta, kterou musíme dohnat, abychom se vrátili k Red Bullu, takže přes zimní přestávku budeme pracovat a doufám, že se příští rok vrátíme s monopostem, který je schopen je porazit,“ dodal Monačan ve službách Ferrari.

Sdílejte na:
Zavřít