Ferrari odhalilo datum představení vozu pro sezónu 2024

Ferrari odhalilo datum představení vozu pro sezónu 2024

Ferrari je prvním týmem formule 1, který oznámil datum představení monopostu pro rok 2024. Italská stáj z Maranella tak nástupce SF-23 odhalí veřejnosti 13. února.

Ferrari tuto novinku oznámilo prostřednictvím svého šéfa Frédérica Vasseura na mediální akci v Maranellu a Francouz potvrdil interní označení monopostu pod číslem 676.

„Odhalení proběhne 13. února, tedy den před Valentýnem. Zbytek (detailů, včetně názvu vozu – pozn.red.) se dozvíte v uvedené datum. Proč? Protože tak budeme mít ještě jeden den navíc před předsezónními testy v Bahrajnu,“ zavtipkoval Frédéric Vasseur.

„Ne, je to docela těsné, spíše. Máme testování trošku dříve (oproti předsezónním testům 2023 – pozn. red.) a je docela náročné dát všechno dohromady. Znamená to, že jsme neměli jinou možnost. Myslím si také, že některé týmy udělají představení 14. února, ale je to docela náročné, aby bylo vše připraveno pro Bahrajn,“ pokračoval šéf Ferrari.

Letošní představení monopostu SF-23 vedlo k vysokému očekávání od Ferrari, kdy se předpokládalo, že italská stáj vychytala chyby monopostu F1-75 a bude útočit na mistrovský titul. Nicméně tým z Maranella předpoklady nedokázal naplnit i když Carlos Sainz byl jediným pilotem, který dokázal přerušit sérii vítězství Red Bullu, konkrétně v Singapuru

Frédéric Vasseur již dříve uvedl, že kladení vysokých očekávání je chybou, které se chce tentokráte vyvarovat. Francouzský šéf tak přestal dávat jakékoliv sliby pro 2024, aby italská média nenavnadila náročné tifosi.

„Nemusím nic slibovat. Nejlepší je soustředit se na to, co děláme pro to, abychom to splnili (získat titul – pozn. red.). Vánočním dárkem pro ně bude, pokud se nám podaří odvést dobrou práci v březnu, ne na Vánoce. O Vánocích je dárek založen jen na slibech a já nechci nic slibovat. Uvidíme v březnu, jestli to bude velikonoční dárek.“

Ferrari se po špatném úvodu do letošní sezóny dokázalo vrátit do boje o druhé místo v Poháru konstruktérů, které nakonec získal Mercedes v posledním závodě a rozdíl byl pouhé 3 mistrovské body. Šéf Ferrari uznal, že třetí místo není pro Ferrari dost dobré, ale povzbudily ho zlepšující se výsledky ve druhé polovině sezóny, které přinesly zmiňované vítězství Carlose Sainze, 5 pole position a 5 umístění na stupních vítězů.

„Jsem docela hrdý na reakci týmu v průběhu roku jako celku. Měli jsme prvních šest měsíců těžkých než přišla Monza a reakce byla dobrá. Znamená to, že jako celek fungujeme docela dobře,“ uzavřel Frédéric Vasseur.

Sdílejte na:
Zavřít