Vasseur analyzuje všechny chyby, které udělalo Ferrari

Vasseur analyzuje všechny chyby, které udělalo Ferrari

Nový šéf Ferrari Frédéric Vasseur slíbil, že přijde na problém každé strategické chyby, kterou italský tým udělal během minulé sezóny v boji o titul. Během roku se Ferrari několikrát stalo terčem posměchů kvůli špatným strategickým rozhodnutím a stáj v důsledku toho ztrácela drahocenné body. Následně rezignoval Mattia Binotto, který byl nahrazen právě Francouzem.

Frédéric Vasseur odmítl možnost, že by před začátkem nové sezóny provedl změny a místo toho se pustil do hlubokého zkoumání toho, co se stalo, vzhledem k tomu, že ve vedení Ferrari je teprve tři týdny.

K tomu, zda je odhodlán si ponechat současný strategický tým, případně přijmout nové lidi a procesy francouzský šéf týmu řekl: „V současné době o tom diskutujeme. Když mluvíte o strategii, vidíte jen viditelnou část ledovce. Strategie není jen záležitostí toho, kdo je na vrcholu ledovce.“

„Snažím se pochopit, co se stalo v loňském roce u každé jednotlivé chyby, snažím se zjistit, zda je to záležitost rozhodování, organizace nebo komunikace. Velmi často na boxové zídce je největší problém spíše v komunikaci a v počtu zúčastněných lidí než v jednotlivcích.“

„Pokud jich je příliš mnoho a diskutují o stejné věci a než máte výsledek, auto bude v dalším kole. Potřebujete mít jasný tok diskuzí a jasný tok komunikace mezi lidmi na správných pozicích, to je jisté. Jsme v procesu přezkoumávání všeho, ale musíme to zlepšit,“ uvedl dále Frédéric Vasseur.

Francouz má důvěru v technický tým a taky se drží zpátky ohledně provádění jakýchkoliv změn, pokud jde sportovní a technickou stránku týmu. Nicméně čtyřiapadesátiletý šéf cítí, že je zde prostor pro zlepšení.

„Bylo by to z mé strany arogantní, kdybych po dvou týdnech dělal změny v technické organizaci. Vedeme diskuze, abychom se pokusili pochopit, jak bychom mohli zlepšit systém, v čem by mohla být slabina a pokusili se odvést lepší práci.“

„Jde spíše o průběžné zlepšování než nějaké velké kroky nebo velké změny. Z mého pohledu by to nemělo smysl. Věřím klukům a budu se snažit pro ně udělat to nejlepší, dát jim co nejlepší podmínky, aby mohli dělat svoji práci, a pak bude čas, po několika měsících, přijmout opatření, pokud to nebude fungovat. Ale teď jim věřím,“ dodal Frédéric Vasseur.

Sdílejte na:
Zavřít