V kolébce motorsportu se letos nepojede, Francie závod ruší

V kolébce motorsportu se letos nepojede, Francie závod ruší

GP Francie na okruhu Paula Ricarda se letos nepojede. Šance na pořádání červnového závodu zhatil zákaz shromažďování lidí, který by měl platit až do poloviny července.

Francouzská vláda na začátku dubna prodloužila o měsíc karanténní stav. Francouzský prezident Emmanuel Macron nadále uvedl, že hromadné shromažďování lidí nebude do poloviny července povolené.

Tato slova zaklepala poslední hřebík do rakve francouzského závodu, který se měl konat 28. června. Organizátoři v pondělí oznámili zrušení závodu. Vedle GP Monaka se jedná o druhý závod, který byl místo odložení rovnou zrušen.

„Je nám líto, ale musíme oznámit zrušení GP Francie 2020,“ stálo v oficiálním prohlášení. „Na další #SummerRace (Letní závod – pozn. red.) si budeme muset počkat do dalšího roku.“

„GP Francie by si přála poděkovat klientům, všem globálním partnerům, okruhu Paula Ricarda a společnostem podílejícím se na organizaci závodu.“

Štafeta prvních závodů roku se nyní předává Rakousku. Na Red Bull Ringu by se mělo jet 5. července. Zde je vysoká šance, že se závod uskuteční. Organizátoři dokonce mluví o možnosti pořádat dva závody v řadě.

Sdílejte na:
Zavřít