V Bahrajnu přibude třetí DRS zóna

V Bahrajnu přibude třetí DRS zóna

FIA reaguje na vlnu kritiky ohledně malého počtu předjížděcích manévrů, proto budou mít jezdci v Bahrajnu možnost otevřít zadní křídlo hned třikrát.

Minulý rok byla sice druhá DRS zóna prodloužená o 100 metrů, ale změna nepřinesla kýžené ovoce, načež si museli kompetentní vyslechnout ohromnou vlnu kritiky.

Co se týká předjíždění v úvodním závodu sezóny, z tohoto pohledu nebyl nikterak zajímavý. Jezdci se však shodují a své fanoušky uklidňují: Žádné unáhlené závěry. Melbourne bylo vždy náročné, co se předjíždění týká. Bahrajn je něco zcela odlišného, rovněž Čína. Takže si počkejte na to, co se stane.“

Aby nadcházející podnik v poušti nebyl tak fádní, se rozhodla Mezinárodní automobilová federace zasáhnout. K DRS zóně na cílové rovince a mezi zatáčkami 10 a 11 přibude totiž ještě třetí, která se bude nacházet mezi třetí a čtvrtou zatáčkou.

Říká se do třetice všeho dobrého a zlého, jenže třeba právě v případě Albert Parku nepodpořila množství předjížděcích manévrů ani v roce 2018 přidaná třetí DRS zóna. Tehdy došlo pouze k osmi předjetím, letos to bylo o polovinu více. Ale i to je stále velmi málo, vzhledem k tomu, že má závod 58 kol.

Sportovní šéf Formule 1 Ross Brawn si je tohoto nedostatku vědom a snaží se o nápravu: „V krátkodobém horizontu budeme nadále s DRS pracovat. Má naděje spočívá v tom, že se vozy v nadcházejících letech tak vyvinou, že se toho (DRS zón) jednoho dne zbavíme. Ale v blízké budoucnosti se to ale nestane. DRS je nezbytná náplast na charakteristiku závodního auta. Budeme s tím experimentovat. Nová křídla pro sezónu 2019 jsou krokem správným směrem, možná to pro rok 2020 ještě posílíme předtím, než v roce 2021 přijdou nová pravidla.“

„Samozřejmě, že rychlost auta také hraje důležitou roli. Aspoň ji chtějí vidět fanoušci tady v královně motorsportu. Ale když najdeme cestu k lepšímu sportu, potom bych byl připraven trochu té rychlosti obětovat,“ dodal Brit, jehož slova citoval německý portál speedweek.com.

Sdílejte na:
Zavřít