Brawn potvrdil odchod: Budu se dívat z gauče na formuli 1

Brawn potvrdil odchod: Budu se dívat z gauče na formuli 1

Ross Brawn potvrdil, že po odchodu z funkce výkonného ředitele v Liberty Media končí svoji kariéru ve formuli 1. Brit, který působil ve formuli 1 několik desetiletí, je považován za jednoho z klíčových lidí, kteří stáli za dominantní érou Ferrari s Michaelem Schumacherem.

Ross Brawn se dále proslavil založením svého vlastního týmu Brawn GP na konci roku 2009 poté, co Honda odešla z královny motorsportu. Následující rok Brawn GP ovládl jak konstruktérský titul, tak jezdecký titul s Jensonem Buttonem.

Nedávno byl tento legendární inženýr opět spojován s rolí šéfa Ferrari, nicméně Ross Brawn ve svém sloupečku pro formula1.com potvrdil, že z formule 1 odchází.

„Miloval jsem všechno, co jsem v posledních letech dělal. Opustil jsem touhu být součástí týmu – rozhodl jsem se, že už toho mám dost. A tohle byla jediná věc, která mě mohla oslovit (výkonný ředitel F1 – pozn. red.). Měl jsem velké štěstí, že jsem dostal příležitost od Liberty Media a byla to práce z lásky. Teď je ten správný čas, abych odešel do důchodu,“ uvedl 68letý Brit.

Od roku 2017, kdy Liberty Media převzala formuli 1, zaznamenala královna motorsportu obrovský nárůst popularity, takže Ross Brawn je spokojen s prací, kterou odvedl během posledních několika let.

Udělali jsme většinu práce a nyní jsme v přechodném období. V roce 2026 se chystá nový typ monopostů, ale to je za čtyři roky, což je pro mě dost vzdálené, takže je lepší, když se toho ujme další skupina lidí. Věřím, že opouštím F1 na skvělém místě.“

„Miloval jsem téměř každou minutu své 46leté kariéry a měl jsem to štěstí, že jsem pracoval s mnoha skvělými týmy, jezdci a lidmi. Nic bych neměnil. Jisté je, že bez podpory manželky a rodiny bych to nedokázal a ani nechtěl dělat.“

„Nyní budu sledovat formuli 1 z gauče, fandit a proklínat jako fanoušek F1 a těšit se, že je tento sport na fantastickém místě a má tak fantastickou budoucnost,“ dodal Ross Brawn.

Sdílejte na:
Zavřít