Upgrade motoru Ferrari „nám ztížil život“, říká Norris

Upgrade motoru Ferrari „nám ztížil život“, říká Norris

Lando Norris uvedl, že Ferrari je po modernizaci pohonné jednotky „velký kus vepředu“ oproti svému tradičními rivalovi McLarenu, nicméně podle Brita stále bude boj o třetí místo v šampionátu konstruktérů.

Před VC USA je na třetím místě McLaren s náskokem 7,5 bodu na Ferrari. Italská stáj nasadila nový upgrade pohonné jednotky v Rusku a v Turecku, kdy si postupně Charles Leclerc a Carlos Sainz odpykali tresty za nasazení čtvrtého motoru.

„Na některých závodech jsme byli stále lepší a na některých byli lepší oni. Trend byl takový, že se zlepšovali a hlavně teď s novou pohonnou jednotkou se jejich tempo hodně zlepšilo. Pokud se podíváte na Turecko, nejsou desetinu nebo dvě desetiny napřed, ale jsou poměrný velký kus před námi,“ prohlásil Lando Norris.

„Rozhodně mají velmi konkurenceschopné auto a čím dál tím více konkurenceschopnější pohonnou jednotku. Ztíží nám to život, ale stále cílem je porazit a dát do toho všechno, abychom zůstali v šampionátu před nimi. Bude to těžké a budeme bojovat tvrdě až do konce.“

„I při závodě 23 nebo 22 se budete učit věci. Zkoušíte různé věci na autě, zkoušíte věci pro příští sezónu, čas od času máte nějaké vychytávky na auto, takže se vždy něco učíte. Učím se jako pilot v týmu, učím se pro budoucnost. Nemyslím si, že někdy vůbec nastane období, kdy se neučíme a nezjistíme nové věci o autě,“ dodal britský jezdec McLarenu.

Závod McLaren Ferrari
VC Brahrajnu 18 12
VC Emilia Romagna 23 22
VC Portugalska 12 8
VC Španělska 12 18
VC Monaka 15 18
VC Ázerbájdžánu 12 16
VC Francie 18 0
VC Štýrska 10 14
VC Rakouska 21 14
VC Velké Británie 22 26
VC Maďarska 0 15
VC Belgie 6 2.5
VC Nizozemska 1 16
VC Itálie 45 20
VC Ruska 19 15
VC Turecka 6 16
Celkem 240 232.5
Sdílejte na:
Zavřít