Týmy sídlící v Británii pomohou s výrobou ventilátorů

Týmy sídlící v Británii pomohou s výrobou ventilátorů

Týmy F1 se sídlem ve Velké Británii budou spolupracovat s britskou vládou. Účelem je připravit plán na výrobu a dodávku respiračních zařízení, které jsou kvůli současné pandemii „nedostatkovým zbožím“.

V pondělí se britská vláda rozhodla požádat o pomoc všechny společnosti, které by mohly pomoci s výrobou respiračních zařízení.

Všechny týmy Formule 1 na žádost odpověděly a rozhodly se, že dokud si to situace bude žádat, pomohou. Spolupracovat budou s University College London, kde spousta britských členů týmů studovala inženýrství.

Vypomůže také organizace Innovate UK, která pro vývoj poskytne potřebné finance, a také High Value Manufacturing Catapult, skupina několika vývojových center ve Velké Británii.

V oficiálním prohlášení stojí: „Kolektiv týmů sídlících ve Velké Británii, výrobci motorů a jejich techničtí odborníci se na základě žádosti vlády rozhodli podpořit výrobu respiračních zařízení.“

„Všechny týmy mají dokonalé zázemí a specializují se na rychlou výrobu s vysokou hodnotou, díky čemuž věříme, že můžou v takto těžkých časech pomoci.“

„Věříme, že se spolupráce bude rychle vyvíjet a již během několika dnů přinese hmatatelný výsledek.“

Spolupracovat budou také značky jako Rolls Royce, Jaguar, Land Rover nebo Airbus. Podle britské vlády má NHS (National Health Service) v tuto chvíli k dispozici 5000 ventilátorů pro dospělé a 900 pro děti.

Sdílejte na:
Zavřít