Týmy chtějí, aby Ferrari přišlo o právo veta

Týmy chtějí, aby Ferrari přišlo o právo veta

Několik stájí Formule 1 prohlásilo, že by italská stáj měla přijít o právo veta po roce 2020.

Šéf Ferrari Mattia Binotto nedávno řekl, že právo veta, které má pouze Ferrari, chrání všechny týmy.

Například šéf Red Bullu Christian Horner byl jedním z těch, kteří jsou skeptičtí z prohlášení Mattia Binotty. Podle Hornera je „právo veta“ zastaralé.

„Můžete říct OK, je to záchranná brzda pro ně, protože zastupují týmy. Ale zároveň reprezentují Ferrari. Takže by mělo smysl, kdyby neměli právo veta a mít stejná pravidla pro všechny,“ řekl šéf Red Bullu.

Šéf McLarenu Zak Brown vtipně uvedl, že je velmi laskavé od něho, že nabízí zastupování zájmu jednotlivých týmů.

„Ale myslím si, že všichni máme různé zájmy. Formule 1 sama o sobě chce dělat to, co je v nejlepším zájmu pro tento, který je podle mě nakonec v zájmu nás všech. Takže nejlépe vedeme každý individuální jednání, kdy a jestli je to vhodné. Ferrari přináší obrovské množství tomuto sportu, ale může to být poznat i jinými způsoby,“ dodal Zak Brown.

Šéfka Williamsu Claire Williams řekla, že je potřeba, aby sport byl méně zavázaný zájmům všech týmů včetně Ferrari.

„Stejně mám problém v našem sportu – myslím si, že je příliš demokratický. Mám pocit, že by F1 a FIA měla převzít větší nadvládu nad předpisy. Provozujeme to moc kolegiálním způsobem, který škodí, když každý máme vlastní plány. Musíme se podívat na tento sport ohledně jeho udržitelnosti do budoucnosti, ochránit ho a chránit pravé DNA Formule 1. Rozhodování těchto věcí komisí může být velmi obtížné. Opravdu nemám pocit, že by jeden tým měl mít právo veta. Nedává mi to žádný smysl,“ prohlásila Claire Williams.

Sdílejte na:
Zavřít