Trošku jiný harmonogram VC Emilia-Romagna

Trošku jiný harmonogram VC Emilia-Romagna

Z logistických důvodů se dnes na Imole nekonaly páteční volné tréninky. Jezdci si závodní trať připomenou až zítra – před kvalifikací dostanou pouze jeden 90minutový volný trénink.

Když do kalendáře koncem července přibyla Imola, mnozí si všimli, že u informací k závodnímu víkendu chybí páteční datum. Už tehdy bylo oznámeno, že se z logistických důvodů páteční tréninky ruší – ten sobotní byl pak prodloužen z tradičních 60 minut na 90.

Logistickými důvody je chápán převoz vybavení z portugalského Portimãa do italské Imoly. Týmy a FOM na to měly totiž jen 4 dny. Současná doba si navíc žádá přísné hygienické restrikce, které cestování komplikují. Zrušení pátečních tréninků mělo logistiku přepravy zjednodušit.

Místo pátečních jízd dnes závodníci předstoupili před novináře, klasický čtvrteční „media day“ se tak posunul o 24 hodin dopředu. Novinářům byl na své potřeby rezervován čas mezi 13:00 a 17:05.

Změnami prošel i sobotní harmonogram – dopolední 60minutový trénink byl o 30 minut prodloužen, aby se jezdci mohli lépe seznámit s tratí, na kterou F1 zavítala naposledy v roce 2006. Zároveň si musí navyknout na novou cílovou rovinku, která poprvé od roku 1980 nedisponuje zpomalovacími šikanami.

Trénink začne v 10 hodin dopoledne, po skončení dostanou závodníci 2,5 hodiny času na vyladění svého nastavení. Jezdci nedostanou typický prostor pro komunikaci s médii, která je po pátečních trénincích zažitou rutinou.

Kvalifikace začne ve 2 hodiny odpoledne. Neděle si také projde menšími úpravami, závod bude odstartován o dvě hodiny dříve než obvykle, a to už ve 13:10. „Viníkem“ je typický podzim, dny se krátí a v případě klasického startu by pak nemohl být naplněn pravidly stanovený čtyřhodinový limit (včetně červených fází).

Díky změně formátu závodního víkendu se můžeme těšit na interesantní podívanou. Nejen že jediným jezdcem se zkušenostmi z formule 1 na Imole je Kimi Räikkönen, důležitým faktorem bude i ztráta dvou pátečních tréninků. Rozložení sil se tak může – zejména ve středu pole – zajímavě zpřeházet.

Sdílejte na:
Zavřít