Tři zatáčky budou v Portugalsku pod drobnohledem komisařů

Tři zatáčky budou v Portugalsku pod drobnohledem komisařů

Jezdci formule 1 si budou muset dávat pozor na tři zatáčky v Portimãu, bude se zde totiž dbát na dodržování limitů tratě při Velké ceně Portugalska. Za překročení hrozí řidiči vymazáni času v kvalifikaci.

Formule 1 poprvé navštívila okruh Algarve v loňském roce, ten dostal šanci i v nynější sezóně.

Žádnými radikálními změnami okruh od minulého roku neprošel. Přidána byla pouze druhá DRS zóna mezi 4. a 5. zatáčkou.

Před tímto závodním víkendem ředitel závodu formule 1 Michael Masi nastínil, že limity trati budou sledovány ve třech zatáčkách.

Konkrétními zatáčkami jsou první, čtvrtá a patnáctá. Pokud se pilot ocitne všemi koly mimo vyznačenou trasu v jakékoliv z těchto zatáček, bude jeho čas vymazán, a to v kterékoliv části víkendu.

Zde je však nutno poznamenat, že pokud jezdec nedodrží limity tratě v patnácté zatáčce i následující kolo nebude platné.

Ve všech těchto případech se limitem tratě rozumí bílá čára oddělující asfalt od pruhovaného obrubníku. Limity tratě jsou tedy stejné jako minulý rok v sobotu a neděli. Celkem bylo minulý rok vymazáno přes 125kol.

Řidičům bude jako obvykle ukázaná černobílá vlajka, pokud během závodu třikrát překročí limity trati v kterékoli zatáčce. Jakékoliv další porušení bude poté nahlášeno sportovním komisařům.

Yuki Tsunoda z týmu AlphaTauri dostal během závodu v Imole pětisekundový trest za podobný přestupek.

Sdílejte na:
Zavřít