Tři členové týmů v karanténě, autogramiády zrušeny

Tři členové týmů v karanténě, autogramiády zrušeny

Pořadatelé VC Austrálie přijímají kvůli koronaviru některá opatření. Autogramiády nahradí rozhovory, tři členové týmů jsou preventivně v izolaci.

Tři členové týmů Formule 1 byli před Velkou cenou Austrálie umístěni do preventivní izolace. Projevily se u nich totiž příznaky podobné těm způsobovaným koronavirem.

Pořadatelé kvůli šíříci se nákaze zřídili na okruhu Albert Park speciální izolační jednotku. Na ní byli testováni jeden ze členů McLarenu a dva lidé od týmu Haas.

Jelikož výsledky budou známy až v řádu hodin, byli členové zmíněných týmů odesláni zpět na hotel do osobní karantény, dokud se nepotvrdí, nebo nevyvrátí přítomnost viru. Není zatím jasné, jaké dopady na samotnou velkou cenu by měl pozitivní výsledek.

Zpřísněná opatření, autogramiády nahrazeny rozhovory

Pořadatelé se stále snaží zamezit zrušení velké ceny. Stejně tak nechtějí ani následovat Bahrajn, který již oznámil, že závod na Sakhiru se pojede bez přítomnosti diváků.

Jedním z opatření je zrušení autogramiád, při kterých se jezdci napřímo setkávají s fanoušky, absolvují společné focení a další interakce.

Příznivci však o možnost vidět svoje oblíbence osobně a zblízka nepřijdou. Autogramiády budou totiž nahrazeny živými rozhovory před zraky přítomných diváků.

Omezena budou také setkání pro média, aby závodníci nebyli vystaveni přílišnému kontaktu s dalšími osobami nad rámec toho, co je nezbytně nutné.

Od středečního večera navíc Austrálie zakázala přílety z Itálie. To naštěstí neovlivní Ferrari, AlphaTauri ani Pirelli. Jejich členové již v dějišti úvodního závodu jsou.

Australská média dále reportovala o místním obyvateli, jenž několik dní ignoroval své příznaky a pohyboval se v nedalekém hotelu. Dotyčnému člověku již byla diagnostikována nákaza COVID-19. Žádná informace však zatím přímo nespojuje tento případ se samotným závodem.

Sdílejte na:
Zavřít