Toto Wolff přemýšlí nad budoucností Hornera v Red Bullu

Toto Wolff přemýšlí nad budoucností Hornera v Red Bullu

Šéf týmu Mercedes Toto Wolff prohlásil, že pokud Christian Horner zůstane šéfem Red Bullu, mohou se podle něj odehrát různé vzrušující scénáře. Hornerovo setrvání v týmu by tak mohlo vést k personálním změnám.

Jsou to téměř dva týdny, co společnost Red Bull GmbH odvolala interní vyšetřování Christiana Hornera v souvislosti s obviněními týkajícími se jeho chování ve funkci šéfa týmu Red Bull Racing. Následky této situace však v uplynulých týdnech nadále vyvolávaly spekulace a plnily titulky v novinách. Vzhledem k tomu, že Horner má veřejnou podporu akcionářů Red Bullu, vypadá to, že mu navzdory těmto událostem nehrozí, že by se musel s týmem rozloučit.

Jos Verstappen, otec úřadujícího mistra světa a jezdce Red Bullu Maxe Verstappena, volá po Hornerově propuštění a varuje, že pokud zůstane ve vedení týmu, hrozí mu velké problémy. Během víkendové Velké ceny Saúdské Arábie poradce Red Bullu Helmut Marko prozradil, že nemůže vyloučit, že bude sám suspendován, protože Red Bull provádí vlastní vyšetřování událostí.

 

To vedlo k tomu, že Max Verstappen velmi veřejně vystoupil na Markovu podporu. Nizozemský jezdec dal jasně najevo, že bez Markova angažmá v Red Bullu by bylo ohroženo jeho vlastní působení v týmu. Za současného stavu tedy zůstávají v Red Bullu stejní lidé na stejných pozicích a jediné vyšetřování, které probíhá, je interní proces s cílem zjistit zdroj anonymních úniků informací do médií.

Šéf Mercedesu Toto Wolff se v rozhovoru pro rakouský web OE24 zmínil, že Hornerovo setrvání v čele Red Bullu by mohlo vést k personálním změnám v týmu. Na otázku ohledně návrhů, že by se Verstappen mohl připojit k Mercedesu odpověděl: „Pokud Christian Horner zůstane v týmu, mohou nastat vzrušující scénáře. V konečném důsledku je to všechno o Hornerově personálu. Ale jak jsem řekl, o tom, co se děje interně v Red Bullu, čtu jen v médiích. Zvenčí se na nás valí spousta dramat. A pro tým, jako je Red Bull, není taková situace dobrá.“

Wolff je jednou z vysoce postavených osobností, které volaly po větší transparentnosti závěrů vyšetřování Red Bull GmbH vůči Hornerovi. Žádné podrobnosti však nebyly zveřejněny, a podle Wolffa má mlčení za následek různé spekulativní zvěsti, které od té doby obklopují tým.

„Žijeme ve velmi transparentním světě. Když něco neřeknete, je to jen zajímavější. Vede to k dalším otázkám, dalším příběhům a dalším spekulacím. Myslím, že Rakušané jsou profesionálové. V Anglii se snaží vše držet pod pokličkou, ale to už v dnešní době není možné,“ dodal Toto Wolff.

Sdílejte na:
Zavřít