To byla mela! Virtuální Bahrajn pobavil, vyhrál pilot F2

To byla mela! Virtuální Bahrajn pobavil, vyhrál pilot F2

Příjemné odlehčení nedělního večera přinesla virtuální GP Bahrajnu pořádaná šampionátem F1. Do chaotického závodu nastoupila řada bývalých jezdců Formule 1 doplněná o dvojici současných závodníků Landa Norrise a Nicholase Latifiho.

Vedení Formule 1 se rozhodlo v den pořádání odložené GP Bahrajnu vysílat virtuální náhražku, která se odjela ve světě virtuální hry F1 2019. Pozvána byla kompletní dvacítka pilotů F1, zúčastnili se ale jen dva – Lando Norris a nováček Nicholas Latifi.

O slavná jména jsme ale ochuzeni nebyli. Z řad bývalých jezdců se zúčastnili Stoffel Vandoorne, Esteban Gutiérrez, Nico Hülkenberg, Johnny Herbert a Anthony Davidson, který ale bohužel do závodu neodstartoval.

Zazávodili si také další profesionální závodníci, z Formule 2 nastoupili Guanyu Zhou a Robert Shwartzman, Philipp Eng jezdí pro BMW ve vytrvalostních závodech, Luca Salvadori je slavný YouTuber a jezdec superbiků, mladík Dino Beganovic bude letos startovat pro tým Prema v šampionátu Formule 4 a pozvánku přijal i bratr šestinásobného mistra světa Lewise Hamiltona Nicolas. Brit se účastní britského šampionátu cestovních vozů.

Virtuálně si zazávodil také britský interpret Liam Payne, který se proslavil jako člen kapely One Direction.

Všichni závodníci měli stejná nastavení aut, pro méně zkušené byla možnost využívání kontroly trakce a systému ABS. Zredukována byla i míra vzniklého poškození.

V kvalifikaci bylo poznat, že jezdci nejsou na poli virtuálního závodění žádnými profíky. Oproti závodům, které organizovalo Veloce Esports, byla vidět vysoká míra nezkušenosti.

Na pole position se dostal Philipp Eng, v první řadě jej doplnil Esteban Gutiérrez. Ze třetího místa odstartoval Guanyu Zhou, čtvrtý byl pak Nicholas Latifi. Nico Hülkenberg se postavil do třetí řady. Vítěz tří závodů F1 Johnny Herbert odstartoval až z šestnácté příčky, Lando Norris se kvalifikace kvůli problémům s připojením nezúčastnil.

Start závodu nadále potvrzoval, že se nejedná o žádné prvoligové esport závodění. Johnny Herbert si zkrátil trať, a ačkoliv vyfasoval desetisekundový trest, podařilo se mu závod po startu z 16. místa na chvíli vést.

Na druhé DRS rovince nastal chaos, jezdci do sebe bourali a ztráceli svá přední křídla. Lando Norris se tak dokázal vyškrábat až na 8. místo, Nico Hülkenberg se naopak propadl na 15. příčku.

Ve třetím kole se ujal vedení závodník F2 Guanyu Zhou. Čínský testovací jezdec týmu Renault F1 si vedení udržel až do samého konce.

Krásný souboj spolu sváděli bývalí týmoví kolegové ze Sauberu Nico Hülkenberg a Esteban Gutiérrez. Nico Hülkenberg si s pravidly hlavu příliš nelámal a na rovinkách před svým soupeřem kličkoval.

Lando Norris ke konci závodu svedl nádherný souboj s YouTuberem Jimmym Broadbentem. V nájezdu do poslední zatáčky se oba jezdci střetli, Broadbent Norrise vytlačil mimo trať a dojel si pro čtvrté místo. Jezdec McLarenu skončil po startu z poslední řady pátý.

Vítěze Guanya Zhoua doplnil na pomyslných stupních vítězů Stoffel Vandoorne jakožto nejúspěšnější představitel (ať už současného nebo bývalého) jezdeckého složení F1. Třetí dokončil pole-sitter Philipp Eng.

Za výsledky v závodech se neudělují body. Další virtuální Grand Prix můžeme očekávat za dva týdny, kdy se měla původně konat premiérová GP Vietnamu.

Zdroje článku:

SvětFormule.cz
Sdílejte na:
Zavřít